11.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Pustá Polom zničila Vratimov

19. P. Malík , 24. R. Jašek (p.) , 51. A. Schwalbe , 55. M. Hrabina , 67. A. Schwalbe
0

Pustá Polom se sice v aktuální sezoně drží v horní půlce tabulky, přesto by se daly najít vady na kráse, které chtěli domácí hráči odstranit v souboji s posledním Vratimovem. Hosté se zatím v pozici nováčka docela trápí a k výsledkovému zlomu nedospěli ani v nedělním odpoledni.

Součkovi chlapci nic nepodcenili, když se od začátku hnali do útoku. Nebezpečné výpady Franka ještě fotbalisté Vratimova přežili, ale v 19. minutě převzal Malík balon od Šmída a levačkou málem protrhl síť – 1:0. V další velké tutovce ovšem Malík selhal a gólově nezastříhaly ani efektní nůžky Matějčka. Domácí fandové si tedy podruhé zakřičeli ve 24. minutě. Po přetaženém centru Šmída hosté málem svlékli z dresu Filipa Štýbara a veterán Jašek cizelérsky proměnil penaltu – 2:0. Poté ovšem favorit mírně polevil, což se mu nemuselo vyplatit. Hottek ale naštěstí zacloumal pouze břevnem a krátce po přestávce neuspěl ani vratimovský kapitán Svěnčík. Bodové naděje hostů se definitivně zhroutily v 51. minutě. Malík načechral do šestnáctky pěkný centr a Schwalbe nadvakrát propasíroval balon do sítě – 3:0. Čtvrtý úder Pusté Polomi přišel ze vzduchu, když si Hrabina naskočil na roh Šmída – 4:0. Finální podobu pak výsledku vtisknul Schwalbe, který si počíhal na zpětnou přihrávku Franka a neměl problém trefit prázdnou kasu – 5:0. „Po celé utkání jsme byli lepším mužstvem. Na Vratimov jsme chtěli vletět, což se nám docela podařilo, když jsme brzy vstřelili dva uklidňující góly. Následovala trošku slabší pasáž, ale po třetím gólu už jsme znovu dominovali. Klidně jsme mohli zvítězit ještě vyšším rozdílem,“ zhodnotil nedělní duel pustopolomský stratég Petr Souček.