15.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Derby bez vítěze

0

Jak zápas probíhal?

Ve Slavkově bylo k vidění derby jako řemen, protože tam dorazily sousední Otice. Začátek zápasu postavil všechny předzápasové prognózy na hlavu. Domácí fotbalisté poslední mužstvo tabulky evidentně podcenili, neboť po pěti minutách již prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Nejprve hasil sérii chyb slavkovské defenzivy Schneider faulem na průbojného Pristaše a Sznapka zamířil z penalty nekompromisně pod břevno – 0:1. Další šok pak favoritovi způsobil Kostera, který si naběhl na nezištný pas Smudy – 0:2. Otice se potom snažily definitivně rozhodnout, jenže příležitosti Leiferta, Smudy anebo Pristaše zpacifikoval gólman Holuša. První světlý moment zažili domácí ve 22. minutě. Gavenda si vymodlil ve vápně pokutový kop a Schneider korigoval na 1:2. V defenzivě Slavkova to ovšem pořád skřípalo, čehož využil Pristaš – 1:3. Svěřenci trenéra Onderky ale stihli odpovědět ještě před přestávkou, když se po akci Gavendy a Glogy trefil Cahel – 2:3. Do druhé půle vběhli domácí jako vyměnění. Stříleli jako na běžícím páse, jenže nebezpečné rány Gavendy, Krále, Schneidera anebo Glogy skvěle zneškodnil brankář Weiss. Až v 64. minutě napřáhl po akci Pavelka špílmachr Král a parádně vymetl šibenici – 3:3. Za necelou čtvrthodinku ovšem přišel jako blesk z čistého nebe protiútok Pristáše, který nasadil Holušovi jesle – 3:4. Atraktivní ofenzivní podívanou potom uzavřel Schneider, když po rohu Krále šikovně tečoval pokus Obludníka – 4:4.