25.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2014-2015

--

--

Dolní Datyně s Brušperkem nerozhodně

0

Dolní Datyně se doma utkala s Brušperkem. Tento zápas skončil nerozhodně 1:1. Za domácí se trefil Petr Kubiena a za hosty Michal Vojtek.

První poločas vyzněl lépe pro domácí fotbalisty, kteří již v 9. minutě po rychlém protiútoku vsítili branku na 1:0. Střelcem branky byl Petr Kubiena. Na patnáct minut domácí Datyně zatlačila hosty do defenzívy, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořila. Po této ubráněné pasáži začali vystrkovat růžky hosté a začali soupeře přehrávat. Během 30. minuty si vytvořili tři stoprocentní šance, ale ani jedna neskončila v brance soupeře. Buď míč zastavilo břevno, nebo ho chytil brankář, nebo se nepropálila hradba těl v pokutovém území a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupili hosté opět aktivně, ale domácí je k vyrovnání nepouštěli. Hosté nebyli schopni vstřelit branku ani z bezprostřední blízkosti. Tuto nemohoucnost podtrhl Bogdan, který se řítil sám na brankáře, ale trefil jen vyběhnutého brankáře. Do 65. minuty měli hosté pět vyložených šancí, ale ani Koval, Cigánek, Bogdan, Vojtek (břevno), Blahut nebyli schopni zakončit natolik přesně, aby se hosté radovali ze vstřelené branky. Až v 67. minutě se mohli hosté radovat, a to když Vojtek napřáhl ke krásné střele a ranou do šibenice ukončil hostující nemohoucnost - 1:1. Poté se hra srovnala a více ze hry měli zase hráči domácích, ale jejich snaha už k žádné brance nevedla, a tak se oba týmy podělily po jednom bodu.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Jan Rozbroj - brankář domácího týmu: „Domácí se předvedli před domácím publikem poprvé bez trenéra Nešpora, který sám odstoupil po porážce v Petřvaldu na Moravě. Tým převzal dočasný asistent Mládek. Domácí i hosté si chtěli spravit chuť po vysokých porážkách v minulém kole. Od začátku utkání se hrál otevřený fotbal, ale ze hry měli přeci jen více domácí, svůj tlak také okořenili vstřelenou brankou. Gól padl po pěkné akci Hrušky, Kodenka a zakončujícího Kubieny. Obraz hry se začal měnit zhruba v pětadvacáté minutě, kdy musel být pro zranění střídán středový hráč Švrčina, své šance si postupně začali připisovat také hosté, kteří hrozili především ze standartních situací. V prvním poločase pak nevyužili čtyři vyložené příležitosti, při kterých se musel činit Vasilko, ale také domácím pomohla nemohoucnost hostů trefit odkrytou branku. Hráči Datyně pak už hrozili především z brejků, které již ale nedotáhli do konce. Šanci na změnu skóre v prvním poločase měl s chutí hrající Kodenko, ale dlouhý aut Kubieny se mu do brány nepodařilo tečovat. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, hosté hrozili z nebezpečných rohů a domácí využívali okna v hostující obraně. Zaslouženého vyrovnání se hostující tým dočkal v šestašedesáte minutě, krásnou nechytatelnou pumelicí z rohu pokutového území do šibenice bezmocného Vasilka. Do konce utkání se hrál atraktivní fotbal s nasazením, Těsně před koncem utkání mohl Neuman po centru Kubieny vstřelit vítěznou branku domácích, ale hlavičkou těsně přestřelil. Utkání skončilo spravedlivou remízou 1:1, ale výsledek mohl být klidně 5:5 a nikdo by se asi nedivil. Naši fotbalisté jsou tak na třetím místě tabulky, která je stále neuvěřitelně vyrovnaná.“

SK Brušperk
Radim Karsten - trenér hostujícího týmu: „Chtěl bych pochválit naše hráče za předvedenou hru a hlavně za bojovnost, která v předcházejících zápasech úplně chyběla.“

J. Vasilko [-] - J. Dolák [-] , P. Tomašák [-] , V. Neuman [-] - A. Hruška [-] , F. Švrčina [-] (28. T. Rohel [-] ) , R. Bilas [-] , R. Miczka [-] , P. Kubiena [-] - R. Bilas [-] , T. Kodenko [-]