22.kolo, Ústecký | Louny | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Slavětín po půli ztrácel. Nakonec se radoval ze tří bodů, které ho dostaly ze dna tabulky!

0

Domácí Slavětín, po podzimu společně s týmem Blatna takřka beznadějně přikovaný k posledním dvěma příčkám tabulky, na jaře podstatně ožil a mocně finišuje v bojích o záchranu. Oběma těmto týmům se totiž v jarních odvetách daří podstatně lépe a pět kol před koncem soutěže se již prakticky dotáhly na záda soupeřům z Peruce a Výškova. Dnes měli takřka ideální příležitost rozhojnit své bodové konto proti týmu Žíželic, které dorazilo ve značně slátané sestavě, ostatně jak už se v jarních venkovních kláních u tohoto celku stalo pravidlem...

Müller snížil brankou do šatny

První půle však zřejmě optimistické předzápasové předpovědi nenaplnil. Na úvodní branku utkání, kterou obstaral po uplynutí úvodní čtvrthodinky hrací doby Josef Švejda, sice ještě ve 28. min zareagovali zásluhou Vladimíra Kozánka a srovnali na 1:1. O šest minut poté však vrátil vedení svému celku Ladislav Kestřánek a ve 41. min zvyšoval Michal Panský již na 1:3 ve prospěch Žíželic. Těsně před odchodem do šaten vykřesal jiskru naděje svým spoluhráčům na hrací ploše Martin Müller a do druhého poločasu tak nastupovala obě mužstva za stavu 2:3 v neprospěch domácích.

Červená karta pro hrajícího trenéra hostů

Necelé dvě minuty po návratu ze šaten již vzplál ohýnek. Vladimír Kozánek totiž dokázal srovnat na 3:3. Pak však bohužel začal úřadovat hlavní rozhodčí zápasu Šebek, na kterého Žíželice nemají snad jednu jedinou pozitivní pozápasovou vzpomínku. V 60. min rozvinul své one man show a ukázal druhou žlutou kartu v zápase nejstaršímu aktérovi na hřišti, 53-letému hrajícímu trenéru hostí Jiřímu Zamrzlovi za opakovanou kritiku toho, co pravidelně předvádí s píšťalkou při všech zápasech, na které je delegován. V 71. min neváhal proti Žíželicím nařídit pokutový kop. Ten domácí kapitán Jakub Veselý proměnil a poprvé tím poslal svůj tým do vedení – 4:3. Frustrovanému soupeři nakonec přidali na cestu další dva zásahy v 83. Luboš Koubek a v poslední minutě Petr Nagy. Sobě navíc zajistili velmi cenné tři body a zvýšili tím šance na jeho záchranu

TJ Žiželice
Jaroslav Feciškanin, administrátor TJ Žíželice: " Když jsem se během toho týdne ujistil, kdo je na náš zápas ve Slavětíně delegován, rozhodl jsem se k němu vůbec necestovat. A podle výpovědi svědků toho, co se na tamějším hřišti odehrálo, dobře jsem udělal… Naštěstí snad již máme čtyři kola před závěrem sezóny bodů nasbíráno dostatečné množství (27), takže cíl – záchranu – se podaří splnit. Mnohé o tom, kdo si v červnu vytáhne Černého Petra, napoví zítřejší souboj posledních dvou mužstev tabulky Blatna (20 bodů) s Perucí (21 bodů). Náš dnešní soupeř si hodně polepšil (na 22 bodů) a předstihl tak i na jaře nepříliš úspěšný Výškov (21 bodů) “

SK Slavětín
A. Nipauer [-] - D. Dřevojan [-] , M. Mogyorodi [-] (83. J. Albrecht [-] ) , L. Menhart [-] (89. K. Ondrášek [-] ) , L. Koubek [-] , D. Vlasák [-] , V. Roháč [-] , J. Nágl [-] , V. Kozánek [-] (70. M. Zeman [-] ) , P. Nagy [-] , J. Veselý [-]