13.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

56. J. Oulehla (p.) , 84. J. Tůma - 3. L. Nožička , 61. O. Štolpa
0

Souboj dvou vedoucích týmů skončil na půdě vedoucích Pyšel remízou 2:2

Hosté šli brzy do vedení

V sobotním šlágru kola III. třídy sk. A hostil vedoucí Pyšel na svém hřišti druhý Rudíkov. Hosté zápas ovšem začali aktivněji a už od první minuty byli lepším týmem. Ve 3. minutě se k autovému vhazování dostali hosté, kdy se míč dostal až do velkého vápna domácího celku. Tam se po závaru domácí obrany nejlépe zorientoval hostující Nožička a střelou mezi nohy Teplého poslal Rudíkov do vedení 0:1. Domácí první poločas vsadili na dlouhé balóny za obranu Rudíkova, ale výborně hrající, hostující Mikyska byl ve většině případů proti. Ve 20 minutě se dostal do šance rudíkovský Trnka,  který se uvolnil na levé straně hřiště, ale domácí stoper ho k vlastní brance nepustil. K lepší příležitosti se dostal ve 25. minutě Mikyska, napřáhl z velkého vápna, ale branku domácích přestřelil a skóre neměnil. Chvíli na to se do šance dostal Pyšel, kdy se přihrávkou za obranu dostal před hostujícího brankáře Tůma J., s kterým si poradil, ale přihrávka před bránu skončila pouze na rohu. Ani po rohovém kopu domácích se skóre neměnilo, a tak šel o poločase do kabin spokojenější Rudíkov.

Domácí v závěru zápasu urvali alespoň bod

Ve druhém poločase začali lépe hosté, ale pouze na střely. Po krásné přihrávce Jaše se v 50. minutě dostal ke střele Trnka, toho však vychytal Teplý. Trnka dostal příležitost i v 53. minutě. Po přihrávce od Štolpy, ale bránu netrefil. V 55. minutě dostali domácí po trestném kopu možnost i pokutového kopu, kdy ve vápně hostí zahrál rukou hostující stoper. Penaltu proměnil domácí Oulehla a domácí srovnali krok- 1:1. Remízový stav ale dlouho netrval. Už v 61. minutě hosté zahrávali rohový kop, který po špatném odrazu zužitkovali a zvýšili- 1:2. Od 65. minuty domácí prostřídali a bylo to vidět i na hře. V 66. minutě se na levé straně dostal k míči Tůma O., zatáhl do vápna hostů, kde ho však výborně vychytal hostující brankář. Odražený míč domácí Oulehla uklidil nad branku. Po té více domácí drželi míč na svých kopačkách a byli hladovější po vítězství. V 84. minutě po krásné kombinaci dostal na kopačky míč jako poslední Tůma J., který poslal míč do sítě a vyrovnal- 2:2. Tady se skóre měnilo naposledy, a tak oba týmy spravedlivě braly pouze bod.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: Sehráli jsme pěkné utkání, ale k naší škodě si tři body nevezeme. Chtělo to proměnit alespoň jednu šanci a odskočit o dvě branky.“