7.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2016-2017

--

Chlumec díky gólové druhé půli porazil Broumov

41. M. Vejr , 49. J. Jelínek , 58. M. Kučera (p.) , 77. J. Kučera , 78. M. Kučera
0

Vyrovnaný poločas vyšel díky pozdní brance lépe chlumeckým, kteří díky rychlým gólům ve druhé půli definitivně rozhodli o své výhře.

Vyrovnaný poločas

Broumovští zahájili zápas aktivně a během úvodních minut se dostali do dobrých šancí, ty jim však svými zákroky zmařil gólman Ladislav Kukal. Počáteční aktivitě domácích se hosté začali vyrovnávat po deseti minutách hry, kdy se dostali k několika náznakům protiútoků. V jednom případě však chlumecké zastavil praporek pomezního, při druhé akci pak rozhodující přihrávku zblokovala broumovská obrana.

Ve dvacáté první minutě Chlumečtí způsobili závar v malém vápna Broumova, míče se ale nakonec zmocnil gólman Jiří Janouch. V té době se Chlumečtí čím dál více napadali broumovskou rozehrávku a dostávali se díky tomu do nadějných šancí, ve finální fázi však zakončení hostů blokovali obránci Broumova.Nenudil se ani chlumecký brankář Ladislav Kukal, ten musel být na pozoru ve třicáté čtvrté minutě, kdy domácí vyslali nebezpečnou přízemní střelu. Prakticky vzápětí se za obranu soupeře dostal jeden z chlumeckých hráčů, ani on však své sólo neproměnil a zakončení namířil pouze do gólmana Jiřího Janoucha. Svoji rostoucí převahu hosté přetavili v první branku ve čtyřicáté minutě, kdy z dálky napřáhl ke střele a jeho pokus skončil až v domácí síti. Právě tento gól určil poločasové skóre 0:1.

Chlumec míří za vítězstvím

Na začátku druhého poločasu měli domácí několik nadějných centrů, místo kýženého vyrovnání však přišel druhý gól Chlumce. Ve čtyřicáté deváté minutě se totiž do gólového zakončení dostal Jakub Jelínek. Za tohoto stavu se domácí snažili zjednodušit svoji hru, nebezpečnější však byli hosté. V padesáté sedmé minutě Chlumečtí nebezpečně pálili z hranice vápna. Následně se domácí dopustili faulu ve svém pokutovém území a rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Miroslav Kučera, který střelou k levé tyči bezpečně proměnil.

Broumovští se i za trojnásob nepříznivého stavu nevzdávali, skrze sebevědomě kombinující Chlumecké se však probíjeli jen stěží. Čtvrthodiny před koncem navíc přišly dvě rychlé akce Chlumce, které definitivně rozhodly osudu zápasu. V sedmdesáté sedmé minutě zakončil osamocený únik dvou chlumeckých hráčů Jiří Kučera. V sedmdesáté osmé minutě po levé straně unikl Miroslav Kučera a střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 0:5. Ve zbývajících minutách se hosté dostali k několika dalším zakončením, další branka už ale nepadla. Chlumec porazil Broumov 5:0.

FK Chlumec nad Cidlinou
Petr Průcha - trenér FK Chlumec nad Cidlinou: Důležité utkání na půdě nepříjemného soupeře jsme zvládli.Měli jsme mizerný začátek a přežili jsme dvě šance domácích.Postupem času jsme se dostali do hry a začali si vytvářet šance.Proměnili jsme až tu třetí a tím určili ráz utkání.Druhou púli jsme měli již ve své moci.Jsme nesmírně rádi za první vítězství venku v této sezóně.