11.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2016-2017

--

První mužstvo potvrdilo body z Muglinova a převálcovalo Pustkovec....

29. T. Janírek (p.) , 57. M. Šleis , 71. M. Šleis , 74. R. Truhlík , 76. V. Paprota , 82. M. Šleis , 85. R. Holec - 80. M. Popiolek
0

V sobotu se představil první tým opět na domácí půdě proti Pustkovci se záměrem potvrdit venkovní  zisk všech bodů z Muglinova (2:3)

Ekipa šla do zápasu s cílem bavit diváky atraktivní hrou a snad i proměňováním šancí-tj. dovedností, která trápí současné družstvo nejvíce,vždyť domácí těžké porážky se Slovanem a Polankou ( 0:5, 4:7…) byly vlastně ve znamení nemohoucnosti přetavit ty největší tutovky v branky…Slávisté navíc křtili fungl novou sadu dresů, takže očekávání byla velká…Nicméně první půle bez  diskuse kopírovala již zmiňovaná utkání,michálkovičtí měli tlak i převahu, snažili se navíc o moderní způsob hry častými náběhy za obranu soupeře, nicméně finální přihrávky nebyly přesné a pokud se přece jen do šance dostali, tak bylo s ní naloženo vesměs neproduktivně..Výsledkem byla pouze jediná vstřelená branka z pokutového kopu po evidentní ruce zadáka soupeře ( Janírek si s ní poradil beze zbytku brilantně,nekompromisní bomba šla přesně „pod víko“…) a znovu hrozilo, že hosté se dostanou nějakou náhodnou brankovou střelou do hry a z celkem jasné podívané se stane drama….

Ale do druhého poločasu jakoby nastoupilo úplně jiné mužstvo a domácí začali předvádět fotbalový koncert v přímém přenosu..Už druhá branka Šleise byla po fantastické kombinaci lahůdková a další na sebe nenechaly dlouho čekat….Šest branek za poločas jsme nastříleli naposledy předloni Hošťálkovicím ( dramatická přestřelka skončila tehdy 6:6…) a zjištění, že padaly po vynikajících kombinacích je víc než pozitivní a do budoucna slibné…Nezbývá než dodat,že by nebylo od věci, aby tato zkušenost tým nakopla do dalších zápasů a podobné výkony byla hlavně na domácím hřišti k vidění častěji….