12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2016-2017

Zruč vyhrála poprvé pod novým trenérem

0

Zručská bouřka v realizačním týmu přinesla kromě hromů a blesků také tři body.

Změny ve Zruči

Trenér Homola u domácího družstva vydržel pouze devět zápasů, ve kterých jeho tým získal pouhých devět bodů. V jeho křesle ho nahradil Jan Trnka, kterého v pozici asistentů doplňují Petr Řezáč a Matěj Polák. Velkou komplikací pro nového trenéra je zranění jednoho z nejlepších gólmanů v soutěži, Václava Klika, kterého mezi třemi tyčemi nahradil velezkušený Petr Hodan.

Ten musel řešit první ošemetnou situaci hned v deváté minutě, kdy vyvážel míč kapitán David Král, který míč před půlící čárou ztratil a Martin Zítek vyslal za obranu Michala Pelnáře, který potvrdil svou formu a obstřelil zručského brankáře.

Poté se Bolevec trochu zatáhl a domácí začali šlapat na plyn.

Obrat

Na podlahu se akcelerátor dostal až v průběhu druhé půle, kdy začalo být vyrovnání pouze otázkou času. A otázka to byla hodně krátká. Ve 47. minutě si postavil míč na rozehrávku trestného kopu František Korelus a nádhernou ránou přes zeď rozvlnil síť. Poté se několikrát blýskla bolevecká obrana vedená gólmanem Körnerem.

I on byl svědkem zkratu Ondřeje Šnaidera z 58. minuty, kdy u autové čáry po přerušení hry srazil rukama k zemi Ondřeje Maška a sudí Šlajs odměnil toto nesportovní gesto červenou kartou.

Tlak Zruče vyústil v 66. minutě, kdy po rohovém kopu přetlačil na malém vápně svého strážce Roman Karpíšek a vystřelil Zruči výhru 2:1.

TJ Zruč
Michal Zajíček, vedoucí domácích: "Dnes jsme poprvé pod novým trenérským duem Trnka - Polák zvítězili. Brzy jsme po individuální chybě prohrávali, ale poté šel náš výkon jasně nahoru. Především ve druhé půli to byl od kluků super výkon, po kterém po zásluze vyhráli."