ROZHOVOR S HRÁČEM PODZIMNÍ ČÁSTI 2022/23 Tomášem Pokorným - Z ocenění mám velkou radost a beru ho jako ocenění celého týmu

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v Podzimní. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Vítězem se stal Tomáš Pokorný hrající za SAPELI Polná! Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Jaký to je pocit být nejlepším hráčem podzimní části?
Z ocenění mám velkou radost a beru ho jako ocenění celého týmu, díky kterému jsem se o anketě dozvěděl, a kluci také projevili zájem mně a mému spoluhráči posílat hlasy. Díky práci celého týmu jsme vysoko v tabulce a máme méně obdržených gólů, což zřejmě také přispělo k této nominaci.
V kolika letech si začínal a kdo tě k fotbalu přivedl?
S fotbalem jsem začal v 6 letech a přivedl mě k němu táta.
Popíšeš nám tvojí fotbalovou cestu, jak si se vlastně do SAPELI dostal?
V mládeži jsem začínal v Moravských Budějovicích, hostoval v Třebíči a celý dorostenecký věk působil v klubu FC Vysočina Jihlava. V mužské kategorii jsem poté oblékal dres Velké Bíteše a Velkého Meziříčí. Skrze pracovní povinnosti jsem musel skončit ve třetí lize a oslovil mě předseda klubu pan Babínek.
Je Vás více brankářů, máš své místo jisté nebo musíš o místo v brance zabojovat?
Kádr SAPELI Polná je známý svojí šířkou a nejinak tomu je i u brankářů (smích). Myslím, že nikdo nemá své místo v sestavě jisté a všichni o něm musíme přesvědčovat trenéry výkony na hřišti v zápasech.
Co si dělal v zimní pauze? Dával sis vyloženě odpočinek nebo jsi se udržoval v kondici?
Vzhledem k náplni mé práce jsem přes sezónu na hřišti téměř každý den, takže jsem zvolil odpočinek a vyčištění hlavy. Poté jsem chodil zahrát si sporty jako squash, badminton a jiné.
Chystáš rád penalty? Máš na ně nějaký návod na jejich chytání?
Vždy to beru při zápase jako výzvu pomoct týmu. Existují různé teorie, já mám jednu svoji osobní, kterou si ovšem před svými potencionálními protihráči nechám pro sebe.
Jak probíhá zimní příprava? Chystáš se s týmem nebo máte své brankářské tréninky?
Příprava je nastavena na individuální běhy, jednu posilovnu a jedno hřiště v týdnu + zápas. Při tréninku na hřišti máme vždy prostor na brankářský trénink a poté se připojíme k týmu na střelbu nebo hru.
Máte nějaké cíle do jarní části?
Co se týče osobního cíle, tak tím je mít na konci sezony průměr 1 gól na zápas a nižší. Skrze týmové cíle, skončit do první trojky v krajském přeboru... a proč soutěž vlastně nevyhrát. (pokrčení rameny)
Bude tě to něco stát v kabině?
Předpokládám, že pokladník už má vše pečlivě zaznamenané a nějaké té "odměně" neuniknu (smích).

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.