ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 6.kolo Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 6. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

 

Rozhovor nám poskytl Jan Droppa z Malých Hoštic. 

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Gratuluji k výhře. Jak jste byl spokojen se svým výkonem a výkonem celého týmu?
Děkuji. Určitě to mohlo být lepší, je pořád na čem pracovat, ale starého psa novým kouskům nenaučíš. Celý tým si na sebe teprve zvyká, ale vidím tam progres hlavně u mladých kluků.
Bruntál vás těsně porazil. Popište zápas, a co rozhodlo o výhře soupeře?
Soupeř (Bruntál) je bezesporu kvalitní tým. Mají kvalitní hráče a dali o gól více. Vázla nám hlavně kombinace, zbytečné ztráty míče nás brzdili. První poločas byl z jejich strany určitě lepší. Druhý zase náš, škoda.
Mohl jste vstřelit branku z poloviny hřiště. Co chybělo, aby tato střela zaplula až do sítě?
Při trestném kopu si gólman myslel, že budu centrovat a byl hodně venku tak jsem to pustil na kasu. Bohužel to v poslední chvíli vytáhl ven. Chybělo málo.
Loni jste sestoupili. Jaké máte cíle pro letošní sezónu a uvažujete v budoucnu opět o postupu? V létě se hodně proměnil kádr. Jak jste se dokázali sehrát? A jaké cíle si pro letošek kladete? A jak jste spokojeni se vstupem do sezóny?
Smolný sestup ze třetího místa od konce. Každého to tehdy asi mrzelo. Svět se nezboří. Letos přišlo do A týmu spoustu mladých a šikovných kluků, jen je potřeba zvyknout si na mužský fotbal. Tahle sezóna bude hlavně o tom se sehrát. Příští už bude postupová. Je za námi 5 zápasů a máme 7 bodů, takže zatím nic moc. Nedáváme 100% šance a to nás stojí body.
Před sezónou došlo k výměně trenéra. Jak se liší tréninkové metody trenéra Grygarčíka a trenéra Vltavského?
Roman Grygarčík byl bezesporu velmi úspěšným trenérem, který dokázal s Malými Hošticemi velké věci. Trénování dával maximum a to se mu vyplatilo. Martin Vltavský je teprve na začátku. Trénoval sice úspěšně naše dorostence, ale teď před ním stojí nová velká výzvy, a to napodobit nebo předčít minulého trenéra. To ukáže čas. Tréninky pod jeho vedením a vedením asistenta Pivody jsou perfektně připravený a kluci se hodně snaží aby jednotlivé tréninky nebyly pořád stejné.
Máte ještě ambice hrát v jiném klubu a třeba i vyšší soutěž? Nebo jste spokojen v Hošticích?
Už ne. Před sezónou jsem chtěl oficiálně ukončit kariéru, ale trenéři Vltavský a Pivoda mi slíbili že budu hrát na staré roky v útoku. Tak jsem si to ještě prodloužil. Čtyři zápasy a pořád hraju stopera takže čekám na šanci, asi mi lhali.
Prozraďte naši čtenářům, kterými kluby jste prošel, a kde se vám nejvíce líbilo?
V mládí jsem začal s fotbalem ve Velkých Heralticích potom Hněvošice, Kylešovice, Kravaře, Oldřišov a nakonec Malé Hoštice. Nejvíce zážitků bylo určitě v Oldřišově, kde jsme dosáhli až krajského přeboru, který hrají dodnes.
Koukal jsem na váš profil, a stál jste se otcem. Jak se s zžíváte s novou rolí? Jak si jí užíváte a vstáváte k ratolesti i v noci?
Ano máme dvouletou holčičku Justynku, kterou milujeme. Role otce mi jde na výbornou. Snažím se být pro svou dceru vzorným a starostlivým otcem. Vstávání v noci si střídáme s přítelkyní, takže spím vkuse celou noc.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.