Hráč kola Vojtěch Uchytil: Asi jsme si ve 2. kole vybrali štěstí na několik zápasů dopředu

Herálec sice prohrál pět zápasů ze šesti, přesto se v jeho řadách našel Hráč kola. 28 letý obránce Vojtěch Uchytil vstřelil minule dvě branky a stal se v naší anketě nejlepším hráčem 6. kola. Jaká vládne v Herálci atmosféra a jak se na jeho aktuální postavení Vojta Uchytil dívá, to a mnohé ostatní se dozvíte v našem interview.

0
Vojto, gratuluji Vám k vítězství v naší anketě a také ke dvěma brankám v posledním kole. Je ocenění Hráč kola alespoň malá satisfakce za to, že jste nakonec s Jaroměřicemi prohráli?
Děkuji, samozřejmě to potěší, ale byl bych mnohem radši, kdybychom vyhráli.
Vy už jste se stal na našem webu Hráčem kola v minulém ročníku, přesněji ve 20. Kole. Které je cennější, popřípadě více zasloužené?
Cennější je pro mě předchozí vítězství, protože branky, které jsem dal ve 20. kole, vedly k zisku 3. bodů.
Jak se vůbec zrodily Vaše branky a jak byste okomentoval výsledek 2:3 po poločase 0:3? Na ten asi nebudete v Herálci moc rádi vzpomínat.
První poločas se nám vůbec nepovedl. Těžko jsme se dostávali do hry a nestíhali jsme zachytávat rychlé protiútoky Jaroměřic. Do druhé půle trenér promíchal sestavu a dostal jsem příležitost zabojovat v útoku. První branka se zrodila po krásné přihrávce za obranu od Martina Kováře, po které jsem šel sám na gólmana a vystřelil na bližší tyč. Druhou branku jsem umístil na zadní tyč poté, co mi přišla přihrávka na vápno od Milana Boháče.
A jaká atmosféra vládne v kabině, když jste po šesti kolech na samém dně tabulky?
Vzhledem k tomu, že soutěž je teprve na začátku, tak se naše prohry zatím na atmosféře v kabině nijak zvlášť nepodepsaly. Navíc většina zápasů byla vyrovnaná a o výsledku zápasů rozhodly až naše chyby a neproměňování šancí.
Přitom to po druhém kole, kdy jste porazili Chotěboř, nevypadalo, že to budou po šesti zápasech jediné body Herálce. Které ty prohry zamrzí, či byly zbytečné?
Paradoxně Chotěboř byla jediný tým, který nás vyloženě přehrával. Asi jsme si v tomto zápase vybrali štěstí do následujících kol.Mrzí nás především prohry s Moravskými Budějovicemi a se Světlou, zde jsme nějaké body měli urvat.
Nebudeme se dále v tom začátku pitvat, je odehráno teprve šest kol. Z loňského ročníku vím, že máte doma velkou podporu fanoušků a ostatní týmy neradi do Herálce jezdily. Jak hodnotíte diváckou kulisu KP jak u vás v Herálci, tak na venkovních utkáních?
V Herálci byla domácí kulisa vždycky výborná a velké množství fanoušků nás jezdí pravidelně podporovat i na venkovní zápasy, za to jim velmi děkujeme.
Když jsem mluvil s Vaším koučem, tak byl rád, že jste Hráč kola, ale ještě lepší by prý bylo, kdyby ty Vaše branky znamenaly 3 body :) Jak se Vám hraje pod trenérem Burešem a zpětně – na kterého kouče nejraději vzpomínáte?
Pan Bureš nás s přestávkami trénuje asi 5 let a pod jeho vedením se mi hraje dobře. Nejradši vzpomínám právě na trenérské duo Bureš – Skála.
Pojďme mimo fotbalové trávníky. Jaká je náplň nefotbalového dne Vojtěcha Uchytila? Práce či škola, pak rodina, sport či zábava..
Vlastně od všeho trochu. Většinu času mi zabere práce, navíc dálkově studuji vysokou školu. Ve volném čase se věnuji přítelkyni, ostatním sportům – nejvíce kolu a přátelům.
Co je pro Vás v osobním životě to nejdůležitější?
Abych byl já i lidé okolo mě v pohodě.
Ještě na skok na trávník – v příštím kole jedete do Velkého Meziříčí. Jaké jsou plány Herálce pro tento duel a jaké pro zbytek sezony. Předpokládám, že byste rádi opustili chvost tabulky a posunuli se do klidných vod.
Když budu mluvit za sebe, tak chci každý zápas vyhrát a při sobotním zápase tomu nebude jinak. Samozřejmě bychom se rádi posunuli do klidného středu tabulky.
Nechť se Vám přání vyplní a dovolte mi poslední otázku. Sledujete naše stránky fotbalunas.cz a co na ně říkáte?
Děkuji, stránky samozřejmě sleduji (díky nim jsem již podruhé přispěl do naší kasy :) ). Myslím si, že je to velice dobrý nápad, jak zviditelnit nižší soutěže.