Po výkonech v jarní části sezony bych výhru v anketě ani nečekal, říká kolovečský Tomáš Mastný

S menším zpožděním Vám přinášíme rozhovor s vítezem ankety o hráče 24. kola Tomášem Mastným z Kolovče. Slavoj už stihl odehrát i utkání dalšího kola v Kozolupech, takže i o něm je v našem povídání řeč.

0
Už podruhé v sezóně jste vyhrál anketu o hráče kola. Co na to říkáte?
Po výkonech v jarní části sezony bych to ani nečekal. Jsem překvapený a zároveň rád, že jsem vyhrál hráče kola.
Budete muset něčím přispět do klubové kasy?
Určitě ano. Zatím nevím kolik, ale pokladník mi to určitě pěkně vyčíslí.
Tentokrát jste byl zvolen za Váš výkon v utkání s Bělou. Silného soupeře jste udolali na penalty. Jak byste zápas zhodnotil?
Utkání bylo velmi náročné. Šli jsme brzy do vedení, ale Bělá dokázala do poločasu otočit skóre. I po změně stran si hosté vytvořili plno šancí, které neproměnili. V 60. minutě jsme vyrovnali, utkání skončilo nerozhodně a šlo se na penalty, kde jsme měli více štěstí.
Sám jste se i střelecky prosadil, srovnával jste na 2:2. Popsal byste nám Váš gól?
Po rychlém přenesení hry do útoku jsme dobře vykombinovali obranu soupeře. Poté jsem dostal pěknou nahrávku na hranici vápna a střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal skóre.
Teď o víkendu jste již odehráli další zápas v Kozolupech. Vyhráli jste 5:0, takže asi velká spokojenost?
Určitě spokojenost. Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z minulého zápasu a to se nám povedlo. Od začátku jsme hráli aktivně a vytvořili si plno šancí. První poločas skončil 1:0 a po změně stran jsme přidali další 4 branky
Kolovči patří v tabulce soutěže šesté místo. Jak jste s dosavadním průběhem sezóny spokojeni?
Podzimní část jsme měli určitě lepší a nasbírali jsme hodně bodů. Na začátku jara se nám vůbec nedařilo. Zatím je z toho 6. místo a myslím si, že můžeme být spokojeni.
Pojďme se podívat na Vaši fotbalovou kariéru. V kolika letech jste s fotbalem začal, jakými jste prošel kluby?
Začínal jsem hrát od 6ti let v Domažlicích, kde jsem hrál až do dorostu, poté jsem přestoupil do Kolovče, kde působím dodnes.
Blíží se mistrovství světa. Máte tip na vítěze?
Myslím si, že Brazílie má kvalitní tým a bude předvádět pěkný fotbal.
Na šampionátu se představí i řada vynikajících hráčů. Na které z nich se nejvíce těšíte?
Rozhodně na Mohameda Salaha. Doufám, že se brzo uzdraví a bude předvádět zase své fantastické výkony.
Jaké máte koníčky? Co rád děláte ve volném čase, když právě nejste na fotbalovém hřišti?
Kromě fotbalu jezdím na kole, rád cestuji a chodím na procházky do přírody. Také si rád posedím s přáteli u vychlazeného pivka.