Hráč 2. kola Aleš Matyásko: „Chtěl bych si zahrát okres a vstřelit gól."

Gólmana Struh zvolili čtenáři v pravidelné anketě nejlepším hráčem kola poté, co vychytal zápase s Jabkenicemi nulu a předvedl několik dobrých zákroků. O samotném utkání, ale i o předchozím nepovedeném zápasu se Skalskem si můžete přečíst v rozhovoru, který Aleš ochotně poskytl.

0
Gratuluji k ocenění hráče kola. Můžete se nám ze začátku představit a popsat svoji fotbalovou kariéru? V kolika letech jste se k fotbalu dostal?
S fotbalem jsem začínal v šesti letech ve Struhách. Během kariéry jsem střídavě hrál ještě ve Všejanech, kde jsme vybojovali po několika letech postup do okresu. Rok a půl jsem si zahrál i v Krchlebech. Letos jsem se po pěti letech vrátil do Struh.
Jaké máte jako hráč cíle do budoucna?
Rád bych si zahrál ještě okres a dal gól. Hlavní cíl je být v týmu, kde se nehádáme a můžeme se každou sobotu těšit na fotbal, což naštěstí ve Struhách funguje.
Máte jako gólman svůj vzor? Jste jeden z fandů Petra Čecha, nebo naopak patříte k jeho kritikům?
K fanouškům Petra Čecha nepatřím, ale kritik také nejsem. Má za sebou spoustu úspěchů a rekordů. Do Chelsea, nebo Arsenalu se špatný gólman nedostane. Mezi oblíbené brankáře řadím Casillase, Vaniaka a Neuera.
Pojďme k samotnému zápasu. Věděl jste o tom, že jste se dostal po vychytané nule v sestavě kola a překvapilo Vás to?
Překvapilo mě to, dozvěděl jsem se to až v úterý, kdy už bylo vlastně rozhodnuto.
Jak byste popsal vítězný zápas v Jabkenicích?
Výsledek 5:0 moc neodpovídá průběhu zápasu, první poločas skončil jen 1:0 a hra byla vyrovnaná. I ve druhém poločase bylo dost šancí na obou stranách. My naštěstí hned první dvě šance zásluhou Jardy Michala a Pavla Volkmana proměnili a zbytek zápasu již dohráli v klidu.
Vraťme se ještě k minulému kolu. Dokážete si něčím vysvětlil zkrat Vašeho celku,k který ještě v 75. minutě vedl 3:0, ale nakonec odcházel se skloněnou hlavou po prohře 3:4?
Často se to nevidí. Celý zápas se hrál takový hurá fotbal. Oba celky útočily a moc nebránily. O tři branky mohlo vést klidně Skalsko. Bohužel jsme takto bláznili i za stavu 3:0 pro nás, každý chtěl útočit a proti nám pak chodili hosté do útoku v přečíslení. Skalsko udělalo dobré střídání, kdy na levou zálohu přišel rychlý hráč, kterého jsme několikrát nepohlídali a soupeř potrestal naše chyby. Příště už se něco podobného snad nestane.
Jaké cíle si před sezonou vytyčil celek Sokol Struhy?
Cílem je hrát v horní polovině tabulky. Já bych byl rád, kdyby to bylo do třetího místa.
V příštím kole přivítáte mužstvo Zdětína, které má na kontě nula bodů a nula vstřelených branek. Jaké očekáváte utkání?
Minulou sezonu hrál Zdětín nahoře a nám se nepodařilo ho ani jednou porazit. I nyní čekám těžký zápas, ale věřím, že prolomíme neúspěchy z minulé sezony a vyhrajeme.
Poslední otázka míří na náš portál. Jak dlouho již naše stránky znáte a co na ně říkáte?
Web sleduji poslední půl roku. Hodně se mi líbí, že se někdo zajímá i o nižší soutěže. Pro týmy je to určitě zpestření, když se může psát i o hráčích, kteří hrají třetí, nebo čtvrtou třídu.

Autor: jan.bazant