ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - Lukáš Kudela věří, že se Kyjovice umístí letos do třetího místa.

Vyzpovídali jsme hráče kola, brankářskou jedničku z Kyjovic, pana Lukáše Kudelu.

0
Dobrý den pane Kudela. Gratuluji Vám k výhře v hlasování o hráče kola. Co na to říkáte?
Dobrý den, děkuji za gratulaci. Je to skvělý pocit, ale abych se přiznal, vůbec jsem to nečekal, že bych mohl tuto anketu vyhrát. Většinou tyto ankety vyhrávají útočníci, kteří střílí hodně branek, ale dnes to padlo na mě. Samozřejmě jsem velice rád a děkuji každé osobě, která pro mě hlasovala. Je to pro mě velká motivace do dalších zápasu, abych tuto důvěru splatil.
Věděl jste o své nominaci?
Ano, věděl. V pondělí jsem se díval na sestavu kola, a byl jsem, mile překvapen svou nominací. Je to pro mě čest.
Sledujete náš web fotbalunas.cz?
Samozřejmě. Byl to velice úžasný nápad založit tyto stránky. Je dobré když se někdo zajímá, i o nižší soutěže. Dává to našemu fotbalu nový rozměr. Je dobré se dočíst i o ostatních týmech v tabulce, jak jejich zápasy probíhaly. A sestava kola a hráč kola to už je třešinka na dortu. Máte můj obdiv.
Jak hodnotíte poslední zápas s Hlavnicí?
No jak bych začal. Tento zápas se nám vůbec nepodařil. První půle byla, jasně v režii Hlavnice. Zaskočili nás rychlou hrou, důrazností, a rychlým přechodem do útoku. Měli hodně šancí, ale buď jsem je vychytal, anebo střelecké pokusy skončily mimo branku. Poločas pro nás skončil nadějným výsledkem 1:1. Byl to velice ostrý zápas, padlo snad 7 - 8 žlutých karet a 1 červená. Strkanice a hádky byly snad po každém zákroku. Druhý poločas se moc nelišil. Navíc jsme asi od 60. minuty dohrávali v 10 poté, co nám rozhodčí vyloučil našeho útočníka Václava Pětníka. Pak už jsme bránili stav 1:1, ale po chybě našeho stopera Jirky Kučery jsme inkasovali. Do poslední chvíle jsem věřil, že vyrovnáme. A tak se i stalo. Vzal to na sebe, jak se sluší náš kapitán Lukáš Richter. Jeli jsme si do Hlavnice pro tři body, ale tento bod se cení zlatem.
Co očekáváte od domácího zápasu s nováčkem soutěže z Těškovic?
Na tento zápas se velice těším. Jsme totiž s Těškovicemi vesničtí sousedé. Bude to pro nás pikantní derby. Poslední dvě sezóny se navzájem podporujeme a jsem velice rád, že Těškovice po dlouhých letech postoupili a můžeme se společně v soutěži utkat. Těškovice těží hlavně z domácího prostředí, ale nechci předbíhat. Věřím, že zápas zvládneme a všechny body zůstanou v Kyjovicích.
Vstup do sezóny se Kyjovicím zatím daří. Kam sahají ambice Vašeho týmu?
Myslím, že tým máme celkem dobře vyvážený. Starší hráči doplňuji ty mladé a celkem nám to klape. Věřím, že se umístíme do třetího místa.
Zatím svůj tým držíte? Kolik čistých kont chcete za sezónu udržet?
Pro mě tohle není důležité. Důležitá jsou vítězství týmu. Ať už nějaký gól inkasuji, vždy je vítězství na prvním místě. Vždy se snažím odevzdat to nejlepší co ve mně je.
Minulé kolo byla proti Vám nařízena penalta. Exekutor ji napálil sice do tyče. Vzpomenete si, kolik penalt jste v zápase už lapil?
Tak to si přesně nevzpomenu. Při penaltě se snažím stát do poslední chvíle, aby střelec nevěděl, na jakou stranu skočím. Snažím se ho i trošku psychicky rozhodit :D. Někdy to pomůže.
V kolika letech jste začal hrát fotbal?
Podle mě jsem se už s balonem narodil. Už odmalička jsem balonem okopával zdi a plot našeho domku.
A proč jste si vybral právě fotbal?
Fotbal mi přirostl k srdci, je to pro mě vášeň. K fotbalu mě přivedl otec, už od mala jsem se chodil dívat na zápasy Kyjovic, za které také hrál, a říkal jsem si, že chci být jednou tak dobrý jako on.
Proč jste si vybral pozici brankáře?
V žáčcích jsem začínal v útoku, postupně jsem přešel na stopera a potom jsem skončil v brance. Myslím, že to byla dobrá volba.
Popište nám Vaši fotbalovou kariéru.
Mládežnické kategorie jsem absolvoval v Kyjovicích, poté jsem šel na hostování do Pusté Polomi. Právě tam jsem brankářsky dospěl. Pomalu jsem sbíral zkušenosti v dorostu, pak v mužích v B-týmu, a hodně mi daly tréninky s A-týmem Pusté Polomi. Po 4 letech v Pusté Polomi jsem se vrátil do Kyjovic.
Jaký je Váš největší fotbalový zážitek?
Na osobní zážitek snad stále čekám, ale zatím největší radost jsem měl v roce 2012, kdy Chelsea vyhrála ligu mistrů.
Jaký je Váš oblíbený fotbalový tým?
Je to právě Chelsea Londýn. Jsem velkým fanouškem.
Se kterým fotbalistou si chcete zahrát v jednom týmu?
Tak tady to je jasné, vždy jsem si chtěl zahrát s mým otcem. Jednou už se mi to vyplnilo, jeli jsme s Kyjovicemi do Chvalikovic, ale po deseti minutách hry se zranil a musel vystřídat. Takže jsem si to moc neužil. Teď už je ve fotbalovém důchodu.