Matěj Exnar – Z tréninků odcházím pokopaný více, než ze zápasu

Matěj Exnar je útočníkem nováčka z Jaroměře. Matěj podal vynikající výkon na hřišti Kutné Hory. Sice se mu skórovat nepodařilo a jeho tým prohrál, ale i přes to se Matěj stál hráčem kola. Matěje jsme malinko vyzpovídali a rád nám odpověděl na všechny otázky.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Být hráčem kola, hned v prvním kole. Jaký to je pocit?
Jsem samozřejmě rád, že se mi podařilo do sestavy kola dostat a nakonec i vyhrát, ale můj výkon bohužel nepomohl týmu k bodovému zisku. Proto jsou moje pocity spíše rozporuplné.
Postoupili jste do Divize. Cítíš změnu atmosféry v týmu?
Od začátku přípravy je znát, že se každý v týmu na divizi těší. Máme v Jaroměři velmi dobrý kolektiv a všichni noví hráči, kteří k nám přišli, ihned zapadli. Díky těmto příchodům máme široký kádr, panuje zde velká konkurence a nikdo si nemůže dovolit nic vypustit. Proto věřím, že se budeme nadále zlepšovat.
V prvním zápase jste měli opravdu těžkého soupeře. Jaký byl zápas z tvého pohledu?
Myslím si, že jsme do zápasu nastoupili s přílišným respektem k soupeři, který nás za to potrestal rychlými góly. V druhém poločase jsme byli dle mého názoru lepším týmem, ale už se nám výsledek nepodařilo zvrátit. Prohru však považuji za zaslouženou.
V tomto zápase jsi byl hodněkrát faulován. Myslíš, že to je tím, že Divize je tvrdší? Nebo si jen musíš zvyknout?
Po prvním kole je ještě brzy, abych porovnával krajský přebor a divizi. Krajský přebor i nižší soutěže mohou být podle mě taky tvrdé, ale největší rozdíl bych zatím viděl v tempu a rychlosti, ve kterém se v divizi hraje po celý zápas. Všemu, co divize přináší, se snažíme na tréninku přizpůsobit, a proto zatím z těchto tréninků odcházím pokopaný více, než ze zápasu.
Myslím, že jsi měl dvě vynikající šance ke skórování? Nešlo to dát?
První situaci jsem řešil dobře, ale brankář mě skvěle vychytal. Druhou šanci si ale vyčítám, tu jsem proměnit měl.
V minulé sezoně jsi nastřílel v krajském přeboru 15 gólů. Máš nějakou vysněnou metu pro Divizi?
Předminulou sezónu jsem vstřelil 10 branek, minulý rok se mi podařilo dát gólů 15. Kdyby tento stoupající trend pokračoval a tuto sezónu bych zakončil s dvaceti góly na kontě, tak bych se nezlobil.
Jak dopadne Váš první domácí zápas s Letohradem?
V týmu se na první zápas moc těšíme. V kabině panuje velký týmový duch a já věřím, že to v každém zápase budeme na hřišti dokazovat. Chceme, aby tři body zůstaly v Jaroměři, a v neděli pro to uděláme vše.
Fanoušci ti poslali hodně hlasů. Jací jsou Vaši fanoušci?
Za hlasy moc děkuji a velmi si jich vážím. Na domácí i venkovní zápasy chodí hodně našich fanoušků. Moc si toho cením a doufám, že nás budou nadále podporovat, jako tomu bylo doposud. Budeme se jim to snažit oplatit na hřišti a zajistit, aby se divize v Jaroměři hrála i příští rok.
Popiš nám ve zkratce tvou fotbalovou kariéru.
Moje fotbalová kariéra příliš pestrá není. S fotbalem jsem začínal v Jaroměři, odkud jsem asi v deseti letech putoval na přestup do RMSK Cidlina, kde jsem hrál až do 19 let. Následně jsem se vrátil zpátky do Jaroměře, kde hraji dodnes.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.