Jan Augustin je věrný Velké Losenici

Dvacetiletý Jan Augustin je věrný celý fotbalový život zatím Velké Losenici. V 13. kole IV. třídy se výborným výkonem v obraně postaral o výhru Velké Losenice ve Vlachovicích 3:2 a naši čtenáři ho posléze zvolili Hráčem kola.

0
Kdy nebo jak jste začal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl?
Za Losenici jsem začal hrát tak v 9 letech, kdy u nás založili družstvo přípravky. Ale to už sem hrával fotbal s kamarády, a kdo mě na něj přivedl si už nepamatuji.
Na jakém postu nastupujete?
Hraji středního nebo krajního obránce.
Kdy jste poprvé nastoupil za muže pamatujete proti komu ?
Bylo to ještě v dorostu, ale proti komu to bylo si bohužel nepamatuji.
Váš první vstřelený fotbalový gól?
První gól jsem vstřelil ještě v přípravce. To bylo období, kdy jsme se nejvíce gólově prosazoval teď to nestojí za řeč.
Nějaké úspěchy ve fotbale?
Žádné velké úspěchy nemám. Párkrát jsem s kamarády vyhrál turnaj u nás v Losenici, s žáky jsme jednou hráli o postup do vyšší soutěže a jednou jsem byl nejlepší střelec na turnaji.
Hrál jste za jiný klub než V. Losenice?
Celou dobu jsem hrál jen za Losenici.
Jak hodnotíte nedělní zápas ve Vlachovicích?
Nebyl to nic moc fotbal. Ve Vlachovicích mají hodně malé hřiště, které nám moc nesedělo a chybělo nám dost hráčů. Oba naši golmani byli zranění, tak chytal náš obránce Martin Mokrý, který je ovšem výborně zastoupil. V první půli to byl hodně nakopávaný fotbal. Nedařilo se nám moc prosazovat, dali jsme pouze jeden gól a hosté se dostávali daleko více do šancí. Naštěstí se jim nic nepodařilo proměnit. V druhé půli jsme byli daleko produktivnější a přidali jsme další dva góly. Poté jsme ale trochu vypustily a dvakrát jsme inkasovali. Díky dorostencům, kteří nastoupily v druhé půli se nám podařilo hru oživit a udrželi jsme si jednogólový náskok
Byl jste zvolen hráčem kola, co říkáte na ocenění a jak se vám hrálo v zápase?
Nečekal jsem to, nevím, jestli sem předvedl takový výkon, ale určitě mi to udělalo radost. A chtěl bych poděkovat všem, co mi poslali hlasy.
V neděli odehrajete zápas s rezervou Jívoví. Co od zápasu očekáváte?
Nebude to jednoduchý zápas v Jívovím jsme v minulém zápase prohráli, ale v posledních kolech se jim moc nedaří, tak doufám, že navážeme na naši vítěznou šňůru a udržíme si čtvrté místo v tabulce.
Na jaký zápas v sezoně se nejvíce těšíte?
Jelikož už nám zbývá jenom jeden tak na ten s Jívovím.