Na fotbal už jsem se těšil, říká hvězda 15. kola Lukáš Macháček

Fotbalisté Deštného si na úvod jarní části sezony hravě poradili s Voděrady a uštědřili třináctému celku tabulky na jeho vlastním hřišti slušný výprask. Takřka na polovině z pěti branek měl hlavní zásluhu záložník Lukáš Macháček, který se střelecky prosadil v 55. a 56. minutě. Čtvrtým a pátým gólem svého týmu dokonal vysokou výhru a pomohl Deštné k dalšímu bodovému vzestupu tabulkou. Snajpr, jenž si v této sezoně připsal na vlastní konto už deset branek, se v rozhovoru rozpovídal nejen o tom, jak se po zimní pauze cítil na hřišti, ale i o jarních ambicích svého týmu v okresním přeboru.

0
V Prvním jarním utkání jste s přehledem porazili Voděrady. Jak byste utkání zhodnotil?
První poločas byl vyrovnaný a měli jsme v něm trochu štěstí. Ve druhém jsme dali rychlé tři góly, o výsledku bylo víceméně rozhodnuto a utkání se pak jen dohrávalo.
Přestože byl poločasový výsledek 2:0, dokázal Vás soupeř v průběhu první pětačtyřicetiminutovky docela potrápit. Co byste vyzdvihl na jeho hře?
Hráči Voděrad bojovali, neměli proti nám co ztratit, a to se hraje vždy dobře.
Po přestávce jste domácí už k ničemu nepustili a vsítili další tři góly, v čem se váš herní projev oproti úvodnímu dějství zlepšil?
Neřekl bych, že by se něco změnilo. Možná jsme si zvykli na normální trávu a trochu se rozehráli.
Z pětibrankového skóre přibyly na Vaše vlastní konto dva přesné zásahy. Jak gólové situace vypadaly z Vašeho pohledu?
Dvakrát se ke mně dostal balon ve vápně, tak jsem ho jen kopl do brány. Nebyly to těžké ani nějak pěkné góly.
Po zaváhání Lukavice jste se posunuli k čelu tabulky na dostřel jediného bodu. Povinná výhra byla určitě hodně důležitá.
Pokud chceme postoupit, tak každá výhra bude důležitá.
Deštnému se v závěru podzimu hodně dařilo a ve stejném rozpoložení začalo i na jaře. Jaké máte ambice směrem k druhé polovině soutěže. Zřejmě postup, jak jste zmínil.
Ano. Zajímá nás jedině postup.
Který ze soupeřů pro vás byl v dosavadním průběhu nejnebezpečnější a proti komu se vám naopak hrálo dobře?
Nemám oblíbeného soupeře, ale raději hraju proti mužstvům, která se snaží hrát technický fotbal a ne proti těm, co jen nakopávají.
Můžete prozradit, jakým způsobem ve vašem týmu probíhala zimní příprava?
Měli jsme pár tréninků a asi tři přípravné zápasy. Klasická příprava, nic zvláštního.
Těšil jste se po dlouhé pauze zpátky na hřiště? A jak se Vám hrálo?
Těšil jsem se hodně. Ze začátku to nebylo nic moc, ale postupem času se to zlepšovalo.
10) V příštím zápase vás čeká Rokytnice, jak se na zápas s tímto soupeřem připravit? Co na něj podle Vás bude platit?
Nevím, co na ně bude platit, ale zajímá nás jen vítězství.