ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 25.kolo Královéhradecký | Hradec Králové | III. třída , 2014-2015 Otakar Rejfek

Otakar Rejfek kromě toho, že je stabilním článkem sesavy Hořiněvsi i trenér dvou mládežnicích mužstev. V rozhovoru se dozvíte něco o tom, jak je spokojen s výkony mužstva a konkrétně s výkony svými. Zauvažuje též třeba nad tím, jak moc se Hořiněvsi povedlo splnit předsezónní cíle.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Zdálo by se, že jdete do utkání jako favorité. Nakonec vás Prasek hodně potrápil. Byl zápas ovlivněn tím, že jim šlo ještě o hodně a vám už v podstatě jen o lepší umístění. Nebo se dal průběh utkání očekávat?
Díky stále nejasnému vývoji ve vyšších soutěžích, jsme ještě ani my neměli na 100% jistou záchranu v soutěži. Takže minimálně bod byl ještě potřeba získat. Za to Prasek potřeboval za každou cenu vyhrát. Takže podle toho to utkání vypadalo. I přesto, že si obě mužstva dokázala vytvořit obrovské šance, tak nakonec jsme byli šťastnější my. Jednu z nich se nám podařilo proměnit a tak jsme v tomhle utkání zvítězili.
A tu jedinou branku jste se postaral Vy. Můžete nám tu situaci popsat?
Náš pravý obránce Müller vyvezl balón ze své poloviny, kde ho předal pasem po lajně Pudleinerovi. Ten zatáhl balón do vápna a zpětnou přihrávkou na velké vápno mě našel osamoceného. Já už jsem se jen snažil umístit míč k tyči, aby na něj brankář nedosáhl. Což se mi povedlo a tak jsem vstřelil rozhodující branku utkání.
Vstup do jarní části se zdál povedený. V poslední době to ale vypadalo, že máte problém se dostat do takové formy, jaká byla na začátku. V čem byl problém?
Vstup do jarní části jsme měli velice dobrý hlavně díky nečekané výhře v prvním kole v Ohništanech. Prostě u nás je problém se sejít v co nejsilnějším složení na zápas a vždycky když se nám to podařilo, tak se nám vždy povedlo v utkání bodovat. Bohužel to se nestávalo moc často.
Jak byste zhodnotil působení týmu v celé sezóně?
No úkol zněl hrát co nejlepší fotbal pro diváky a pro nás, aby nás to co nejvíce bavilo. Samozřejmě vyhnout se sestupu do nižší soutěže. To se nám povedlo bohužel jen z poloviny.
Jsou to dva roky od postupu do třetí třídy. V obou ročnících jste nakonec obsadili v podstatě shodné místo v tabulce. Daří se vám tak plnit předsezónní plány? A nebo se v této sezóně čekalo zase o něco více?
Předsezónní plán je vždy vyhnout se sestupovým starostem a hrát klidný prostředek tabulky. Jak už jsem zmínil v minulé otázce, to se nám povedlo jen z poloviny. Máme v mužstvu výborné hráče, kteří by mohli hrát i vyšší soutěže. Jenž když ty hráče nevidíte za celou sezonu na jediném tréninku, tak pak bohužel zapadnou do šedého průměru III. třídy.
Jak konkrétně hodnotíte svoje výkony v uplynulé sezóně?
Moje výkon se mi hodnotí velice těžce díky tomu, že jsem odmalička nastupoval ve vyšších mládežnicích soutěžích. Z toho důvodu se ode mě čekají v každém utkání branky a měl bych být v mužstvu oporou. Měl bych být prostě v každém utkání znát na hřišti. A bohužel díky tomu, že mi také chybí tréninková morálka, tak pomalu a jistě zapadám do stejné roviny všech hráčů ve III. třídě.
Jste rád, že bude následovat zasloužená “dovolená“? Nebo Vám bude fotbal chybět?
Na volno fotbalové se těším jak asi málo kdo. Díky tomu, že trénuji ještě v Hořiněvsi dvě mužstva mládeže, tak trávím většinu svého volného času na hřišti. Plus ještě se snažím nastupovat v každém utkání za muže a poslední měsíce už dohrávám přes velkou bolest kolene. Tak tahle fotbalová dovolená pro mě bude zasloužená .
Už je v plánu start letní přípravy? Co od ní očekáváte?
Letní přípravu zahájíme 14 dní před začátkem soutěže, kde se budeme snažit, sehrát nějaké utkání ať jdeme zas o kus lépe připravený do nové sezony. První krok co očekávám je ještě větší posílení mužstva a zkusit zlepšit docházku jak na tréninky, tak na zápasy. Po té bych se nebál říct, že bychom rádi hráli v první polovině tabulky.
V posledním zápase zajíždíte na hřiště Malšové Lhoty. Budete si chtít nakonec zpříjemnit konec sezóny nebo půjde už jen o to, aby se sezóna s poklidem dohrála?
V posledním zápase nám bude chybět několik hráčů. Tak spíše už chceme tohle utkání s poklidem dohrát a pak po zápase se sejít na rozlučce a náležitě se rozloučit s touhle sezonou.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.