HISENSE Hráč kola LUKÁŠ ŽÁČEK: Trenér mi nikdy nevěřil, že jsem hlavičkový “hovado”

V Hisense sestavě kola jste hlasovali pro ty nejlepší hráče v 9. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím byl zvolen hráč SK Olympia Ráječko, Lukáš Žáček. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde...

0
Lukáši, po půl roce gratuluji k vítězství v anketě hráč kola. V hlasování si předčil Vitalie Surmacha z SK Cézava a Šimona Špačka z AFK Tišnov. Potěšilo tě to?
Děkuji mockrát, potěšilo mě to a neříkám nic, ale dost mě to i překvapilo, protože jsem to tentokrát skoro vůbec nesledoval, ale podařilo se.
Sledoval jsi tentokrát průběh hlasování? Myslíš, že ti poslal nejvíce hlasů opět trenér z futsalu?
Myslím si, že trenér z futsalu se beztak určitě zapojil v plném proudu. Sleduje to pokaždé a děkuji mu za to.
Už tě pokladník Kuba Sedlák informoval, co na tebe chystá?
Tak je mi jasné, že se to jen tak bez pokutky v kase neobejde, to už je jasné. Ale určitě jim i něco dobrého do kabiny donesu.
Nyní už k zápasu, o víkendu jste porazili Kohoutovice 4:1. Jak bys zhodnotil utkání?
Nevěděli jsme přesně, co tak nějak máme čekat od soupeře, ale jsem rád, že jsme chytli začátek utkání a nepustili je skoro k žádné velké šanci. Až na jejich gól v nastavení prvního poločasu. Ale chtěl bych hlavně poděkovat klukům za první poločas. V druhém poločase jsme si drželi míč na noze a v závěru ještě zvýšili na 4:1.
Rozhodčí rozdal v zápase 7 žlutých karet, čím byl zápas tak vyhrocený?
No tak bylo nám jasné podle stavu hřiště, že to bude boj o body. Jsem rád, že jsme to zvládli a nechali si body doma. Ale k rozhodčímu se radši vyjadřovat nebudu. Kdo se byl podívat, tak moc dobře ví a když tak se můžete kouknout sami na celý zápas.
V utkání jsi zaznamenal branku už ve 4. minutě. Můžeš nám situaci popsat?
Trenér mi nikdy nevěřil, že jsem hlavičkový “hovado” a vždy zůstávám na “odrazce”, ale prostě jsem na centr naběhl na přední tyč a byl tam.
Příští zápas zajíždíte na Morendu, co od zápasu čekáš?
No naposledy, když jsme hráli na Morendě, tak nám vykradli kabiny. Doufám, že se to snad už nebude opakovat. Ale jinak víme, že je to kvalitní soupeř a budeme si chtít dovést domů body. Ale určitě to nebude jednoduché.