HISENSE Hráč kola DENIS KOREŇ: Určite to bude jeden z gólov, na ktorý budem dlho spomínať

V Hisense sestavě kola jste hlasovali pro ty nejlepší hráče ve 28. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím byl zvolen hráč FC Kuřim, Denis Koreň. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde...

0
Denis, gratuluji k vítězství v anketě. Potěšilo tě to? Souboj byl tentokrát velmi vyrovnaný, když si jen o pár hlasů překonal Stehlíka ze Sparty Brno.
Ďakujem. Víťazstvo ma prirodzene potešilo, na druhú stranu ma to dosť prekvapilo. Brat ma na zostavu kola upozornil, no na víťazstvo som v tom momente určite nepomýšlal.
Sledoval jsi průběh hlasování? Kdo myslíš, že ti poslal nejvíce hlasů hlavně v závěru ankety?
Hlasovanie som vôbec nesledoval a nemám ani tušenie kto za mňa mohol hlasovať. Zatiaľ sa mi nikto nepriznal. Každému kto mi ten hlas dal, by som chcel touto cestou poďakovať.
Kolik tě to bude v kabině stát nebo pro kluky připravíš nějaké dobré pohoštění?
Koľko ma to bude stáť zatiaľ netuším, no nechám to na kompetentné osoby v našom tíme. Myslím, že sa prihlásia sami a to veľmi rýchlo.
Nyní už k zápasu, o víkendu jste využili hned první mečbol a vyhráli v Kunštátě 2:1, nutno podotknout, že velkou část v deseti po vyloučení Pluháčka z 22. minuty. Jak by si zhodnotil utkání?
V prvom rade by som chcel povedať, že na tento zápas sme sa po zaváhaní Boskovíc v minulom kole vyslovene tešili, a to snáď hovorím za každého člena tímu. Predsa o postup viacerí z nás možno ešte nehrali, takže očakávania boli veľké. Jednoznačne sme chceli využiť už prvú možnost a rozhodnúť o postupe. Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, čo nás v poslednej dobe zdobí. Svoje šance sme však nevyužili. Následne prišiel trochu smolný úsek zápasu, keď sme nešťastne inkasovali prvý gól a následne išli do oslabenia po vylúčení Honzu Pluháčka. Ani jeden z momentov nás však nepoložil. Z každého hráča som cítil odhodlanie zvrátiť zápas na našu stranu, čo sme si vyslovene povedali aj cez polčas v kabíne. Už v prvom polčase sa nám podarilo vyrovnať a aj napriek tomu, že súper bol v druhom polčase viac na lopte, pozorne sme bránili a čakali na svoje šance. Nepoložila nás ani nepremenená penalta v druhom polčase. Druhý gól sme predsa len pridali tesne pred koncom zápasu a víťazstvo sme si už nenechali ujsť. Naša túžba po víťazstve nás doviedla k úspechu.
V 87. minutě přišla tvoje chvíle, gólem na 2:1 si poslal Kuřim do divize. Jaké byly tvé pocity, když si vstřelil branku?
Rozhodnúť tak dôležitý zápas a ešte k tomu pár minút pred koncom je ťažko popísateľný pocit. Som šťastný, že sa podarilo skórovať mne, no v tom momente bolo úplne jedno kto ten gól dal, každému išlo o vítazstvo. Určite to však bude jeden z gólov, na ktorý budem dlho spomínať. Eufória bola veľká, hlavne keď som vedel aký sme skvelý tím a ako veľa to víťazstvo pre nás znamenalo. A je jedno v akej je to súťaži. Keď raz robíte niečo s nadšením a preto, že vás to baví, víťazstvo chutí všade rovnako.
O chvíli později zazněl konečný hvizd, co se dělo na hřišti? V ten moment už začaly určitě bouřlivé oslavy, že?
Oslavy začali hneď po záverečnom hvizde. O postupe sme rozhodli hneď na prvý pokus, navyše po tak náročnom priebehu, keď sme museli otáčať zápas v oslabení. Radosť hráčov, ale aj našich fanúšikov, ktorí nás prišli vo veľkom počte podporiť, bola veľká a spontánna. Aj týmto spôsobom by som chcel poďakovať fanúšikom za ich podporu počas sezóny. Naše oslavy však po chvíľke prerušil nepríjemný moment, keď jedného z fanúšikov postihli zdravotné ťažkosti, čo nebolo príjemné pre nikoho na štadióne.
Příští zápas odehrajete doma s Boskovicemi tedy mužstvem na 2. místě, co od zápasu čekáš, když už máte postup v kapse?
Napriek tomu, že o postupe je už rozhodnuté, pre nás je to určite prestížny zápas a jednoznačne ho chceme vyhrať. Navyše nás Boskovice v prvom zápase porazili, takže im určite máme čo vracať. A hlavne hráme pred domácimi divákmi, s ktorými chceme náš postup osláviť po dobrom výkone a víťazstve.