Hráč podzimu Tomáš BĚLEHRÁDEK: Náš pokladník už mě ujišťoval, že to bez povšimnutí nezůstane

V Hisense sestavě podzimu jste hlasovali pro ty nejlepší hráče a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Tím byl zvolen hráč FK Kunštát, TOMÁŠ BĚLEHRÁDEK. Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde...

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.
0
Tome. gratuluji k vítězství v anketě hráč podzimu. Hlasování si ovládl, co na to říkáš?
Děkuji. Je to určitě super pocit a moc si toho vážím. V naší soutěži je plno výborných fotbalistů, o to víc takové ocenění potěší.
Už máš nějaké instrukce od pokladníka? A co si pro své spoluhráče připravíš, určitě tě v anketě hodně podpořili.
Náš pokladník už mě ujišťoval, že to bez povšimnutí nezůstane, takže nějaké instrukce mám (smích). Když vycházely výsledky ankety, tak jsme byli na soustředění na Vysočině, takže už jsme to trochu oslavili tam. Ale samozřejmě děkuji týmu i rodině za podporu.
Jak by si zhodnotil podzimní část tvého týmu? Momentálně se nacházíte na 7. místě, nepředstavovali jste si lepší umístění?
Do podzimní části jsme vstoupili skvěle, kdy jsme prvních pět zápasů neprohráli a byl vidět velký posun například ve venkovních zápasech, které nám loni dělaly problém. Pak ale přišlo pár nepovedených výsledků, takže se nacházíme ve středu tabulky. Druhá sezóna je vždy těžší, ale na jaře máme určitě o co hrát, protože třetí místo je vzdáleno jen o sedm bodů a my se budeme chtít poprat o každý bod a nedat nikomu nic zadarmo.
Přípravu na jarní část jste zahájily 16. ledna, jak by si popsal prvních 14 dní, které jsou za vámi?
Ano, je to tak. Prvních 14 dní jsme měli v trénincích hlavně kondiční složku. Vše vygradovalo kondičním soustředěním v Milovech na Vysočině. Teď už plynule přecházíme z nabírání kondice k více herním věcem a máme za sebou první vítězný přátelák proti Svratce Brno. Další zápas TJ Svitavy vs. FK Kunštát 3:1, branka Bělehrádek (pozn. redakce).
Na podzim si nastřílel deset branek, můžeme se na jaře těšit na podobná čísla?
Doufám, že mi forma vydrží. Bylo by to super. Chci zase pomoct Kunštátu k co nejlepšímu umístění, takže doufám, že to tam bude padat.
V jednadvaceti letech máš pořád vše před sebou, předpokládám, že už v průběhu zimní pauzy tě kontaktovalo několik mužstev, které se vyptávali na tvé služby. Jak vidíš svoji další budoucnost? V posledním rozhovoru si připustil, že by si se nebránil zahrát si třeba divizi.
Hned v úvodním týdnu zimní přestávky jsme si sedli s vedením Kunštátu a řekli jsme si nějaké naše představy do budoucna. Bylo to super a dohodli jsme se, že budu pokračovat v Kunštátě, takže i když pak nějaké nabídky přišly, měli jsme už jasno.
Tím navážeme i na další otázku, jaké jsou tvé osobní cíle nebo sen, kam by si to chtěl ve fotbale dotáhnout?
Nemám asi přesně stanovený cíl nebo sen, co se týče fotbalové kariéry. Chci momentálně pomáhat rozvoji Kunštátského fotbalu, kde jsou před námi stále nějaké projekty. Co bude pak, se uvidí. Když přijde nějaká zajímavá příležitost, budu mít určitě nad čím přemýšlet.
Jakým způsobem se snažíš udržet svou formu? Máš nějaký "svůj" jídelníček, který se snažíš dodržovat?
Nějaký svůj speciální jídelníček nemám. Jsem ektomorf, takže i když se občas nechám zlákat něčím nezdravím, není to na mně naštěstí poznat (smích). Jinak ale chodím pravidelně i přes celou zimní pauzu do posilovny, běhat nebo hraji futsal, takže se snažím udržet formu takto.
Která byla ta nejvtipnější situace, kdy jsi si říkal "Co to je do háje?" během fotbalového zápasu?
Asi si teď nevybavuji žádnou konkrétní situaci, ale určitě jich bylo dost. Občas se na fotbale dějí věci, které by nikdo nevymyslel (smích).
Jaký je naopak tvůj nejoblíbenější fotbalový moment/zážitek?
Moment, na který nikdy nezapomenu je, když jsme potřebovali mimo naší výhry i zaváhání Zastávky u Brna v posledním zápase v sezóně 2021/22 k postupu do krajského přeboru. Sledovali jsme vývoj jejich zápasu a o poločase vedli 2:0, takže už nikdo moc nevěřil. My jsme vyhráli 14:0 a po zápase už se nikdo ani neptal, jak hráli oni. Najednou zvonil trenérovi telefon, že Zastávka nakonec remizovala 2:2 a u nás vypukla ta největší radost, co jsem ve fotbale zatím zažil.
Řekni nám, jaký je tvůj fotbalový idol?
Už jsem to párkrát zmiňoval, ale můj fotbalový idol je Cristiano Ronaldo. Obdivuji ho za to, jak neskutečně na sobě dře a jak se udržuje i v takovém věku. Dnes navíc slaví 39. narozeniny (5. února 1985, pozn. redakce).
V aktuální tabulce je na 1. místě Kuřim a na poslední 16. pozici se nachází Lednice. Jak myslíš, že soutěž dopadne? Který tým oslaví postup a který naopak soutěž podle tebe opustí?
Soutěž je velice vyrovnaná a může se stát opravdu cokoliv. Osobně si myslím, že Kuřim své vedení uhájí a i jí to přeji. Už roky hraje o posun do divize a podle mě mají nejlepší tým a nenechají si tuto šanci tentokrát vzít. Boj o udržení bude také velmi zajímavý a náročný. Myslím, že ho nezvládne Lednice, protože v tomto boji o setrvání bude proti sobě mít stálice krajského přeboru a tyto zkušenosti podle mě rozhodnou.
Mám zde pro tebe takovou malou anketu, prozraď nám kdo je podle tebe nejlepší (brankář, obránce, záložník, útočník a trenér) v soutěži a krátce proč zrovna on.
Za nejlepšího brankáře v soutěži považuji našeho Iva Loukotu. Je pro mě až neuvěřitelné, jak na sobě dře. Na trénincích bývá mnohem dříve než my a odchází někdy i po nás. Je to velká osobnost Kunštátského fotbalu a v minulých sezónách nás vždy mnohokrát podržel. Nejlepší obránce podle mě je Jan Pluháček z Kuřimi. Kuřim má nejlepší obranu v soutěži a myslím, že velká část úspěchu jde za ním. Má navíc výbornou rozehrávku. Mně osobně se proti němu hrálo velice špatně. Na nejlepšího záložníka mám více kandidátů. Líbí se mi hra Tomáše Selingra ze Sparty Brno, který přišel před sezónou ze třetí ligy. A dále Dalibor Hanák od nás z Kunštátu, který je dalším z nepostradatelných mužů našeho týmu. Nakonec zmíním i dva útočné hráče a to Petra Musila z Kuřimi, který je podle mě velice všestranným a gólovým útočníkem a Romana Hlaváčka, který z velké části stojí za podzimním skvělým postavením Boskovic. Za nejlepšího trenéra považuji samozřejmě našeho Vladana Horáka, který má i přes svůj na trenéra stále nízký věk mnoho zkušeností, které se nám snaží předávat a Kunštát pod jeho rukama udělal obrovský progres.
Děkujeme za rozhovor.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.