Adam Žilka - Je důležité si uvědomit, že na venkovních zápasech nám nikdo, nedá nic zadarmo

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče v 8. kole a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kdo je tím vítězem? Redakce fotbalunas.cz ho vyzpovídala a rozhovor najdete zde.

0
Gratuluji k výhře o hráče kola. Jak jste byl spokojený se svým výkonem a výkonem vašeho týmu?
Děkuji, se svým výkonem jsem spokojen pouze částečně. Samozřejmě jsem rád, jelikož se mi po delší době povedlo se střelecky prosadit, ale stále bych našel spoustu věcí, na kterých musím zapracovat. Jako tým jsme dle mého hráli dobře, jen nám chybělo štěstí v koncovce.
S jakou taktikou jste na Jindřichov vyrukovali? Proč se vám proti tomuto houževnatému soupeři nedokázali prosadit?
Počítali jsme s tím, že se bude Jindřichov snažit hrát spíše defenzivněji a to se také dělo. Nevyhráli jsme, jelikož jsme neproměnili několik šancí.
S čím vás soupeř nejvíc zaskočil? A který hráč vám dělal největší problémy?
Soupeř hrál tak jak jsem očekával, pečlivě bránil a vyčkával na brejky.
Popište pro naše čtenáře, jak tento zápas probíhal.
Od začátku zápasu jsme byli aktivnější a vyvíjeli na soupeře tlak, ve 30. minutě jsme dali gól na 1:0 a za stejného stavu šli i o poločase do kabiny. V druhém poločase jsme taktéž byli aktivní, ale bohužel jsme v 58. minutě po skvěle trefeném přímém kopu dostali vyrovnávací gól a vzhledem k tomu, že jsme neproměňovali šance, dospěl zápas k remíze 1:1.
Vy sám jste vsítil jedinou branku svého týmu. Jakým způsobem padla?
Dokázal jsem se rychle uvolnit a přesunout na hrot útoku, kde mě přesnou přihrávkou našel Radek Urban. Já jsem tak běžel sám proti brankářovi a dokázal proměnit.
Jak jste spokojen zatím s průběhem slavkovské sezóny?
Měli jsme skvělý začátek, ale prohry v Krnově a Malých Hošticích zamrzí.
Určitě jste čekali, že budete mít více bodů. Kde vidíte důvody toho, že se vám zatím nedaří podle představ?
Upřímně ano, očekávali. Především, kvůli nevyváženým výkonům na venkovních zápasech.
Venkovní zápasy jsou zatím vaše slabina. Proč myslíte, že se vám v nich nedaří? A jak z toho ven?
Venku hrajeme zcela jiný fotbal než doma. Hrajeme jako by se nemohlo nic stát a výhra měla přijít automaticky. Jak z toho ven upřímně netuším, ale je důležité si uvědomit, že na venkovních zápasech nám nikdo, nedá nic zadarmo a musíme si to odmakat.
Jak vy sám jste spokojen se svými výkony v sezóně?
K úplné spokojenosti asi nedospěju nikdy. Vím, že rezervy mám hlavně po stránce technické. S fyzickou kondicí jsem spokojen.
Jaký je váš nejlepší fotbalový zážitek?
Pravděpodobně postup ze semifinále Opavského poháru, kde jsme vedli vyrovnaný souboj s Velkými Heralticemi a nakonec postoupili až po penaltách. Větší zážitek však bude si zahrát na opavském stadionu finále s Dolním Benešovem.
Jak trávíte svůj volný čas a jaké jsou vaše koníčky?
Ve volném čase rád sportuji, trávím čas s přáteli, nebo jsem s přítelkyní.