Mám větší radost, když na gól přihraju, říká hráč 6. kola Štěpán Janíček

Hlasovali jste pro ty nejlepší hráče 6. kola a z vašeho hlasování vzešel vítěz! Kralupský Štěpán Janíček se v rozhovoru rozpovídal o utkání se Spartakem, ve kterém si připsal dvě asistence nebo prozradil také to, jak je v novém klubu spokojen a jaké s ním má ambice!

0
Gratuluji k vítězství v hlasování o hráče kola. Kdo Vám podle Vás poslal nejvíce hlasů?
Děkuji. To upřímně netuším, bylo to pro mě velké překvapení a také by mě zajímalo, kdo mi ty hlasy poslal.
Utkání se Spartakem jste zvítězili 3:1, ovšem poločasový výsledek byl nerozhodný, když jste těsně před závěrečným hvizdem úvodní pětačtyřiceti minutovky inkasovaly. Bylo o půli v kabině dusno?
Ani moc ne. V kabině jsme si řekli, že jsme celý poločas byli lepší, a že je to škoda, takhle inkasovat do kabiny. Nicméně jsme si řekli, že musíme být zase více aktivnější na míči, a to se nám ve druhém poločase dařilo.
Vy jste si v zápase připsal dvě asistence a mohlo jich být i víc, jelikož jste celé utkání posílal do vápna soupeře jeden nebezpečný balón za druhým. Co je nejdůležitější udělat, aby hráč poslal do vápna povedený centr?
Hodně záleží také na náběhu spoluhráčů, a to se nám v tomto zápase hodně dařilo. Měli jsme hodně hráčů ve vápně, a tak je o to snazší někoho najít. Záleží také na tom, kolik vám protihráči dopřejí prostoru, kterého já jsem v tomto zápase měl hodně, zejména ve středu hřiště.
Jsou chytré a průnikové přihrávky a centry Vaší nejsilnější fotbalovou stránkou?
Neřekl bych nejsilnější, ale v posledních zápasech mám hodně centrovaných míčů do vápna.
Obě asistence proti celku z Příbrami jste zaznamenal na Luboše Krejzu. Je pro nahrávajícího hráče jednodušší získávat čísla, když má ve vápně takového zabijáka, kterým je Krejza?
Tenhle zápas se Krejzičovi obzvláště povedl. Byl hodně na balónu, dostával se do šancí a odměnou mu byly tyto dva góly. Je to ale i o spoluhráčích, kteří měli dobrý náběh do vápna. Díky tomu tam měl Krejzič i více prostoru.
Máte větší radost když na gól přihrajete, nebo když ho sám dáte?
Já moc gólů nedávám, radši přihrávám, takže mám určitě větší radost, když na gól přihraju.
V Kralupech je to Vaše první sezona. Stihl už jste se v novém prostředí aklimatizovat?
Do týmu přišlo spoustu nových hráčů a vytvořila se tam skvělá parta, takže jsem neměl problém se zde aklimatizovat.
Do Olší jste přišel z Neratovic. Proč jste se rozhodl pro změnu angažmá?
Pro změnu jsem se rozhodl hlavně kvůli mému zaměstnání, jelikož se v Neratovicích trénovalo třikrát až čtyřikrát týdně, což jsem s mojí prací nedokázal skloubit.