Rozhodčí se snažil uklidnit potyčku, i on schytal úder

0

Horní Měcholupy vedly nad Spartou Krč už o tři branky, ale situace ze 72. minuty utkání předčasně ukončila.

Sudí Sýkora v 71. minutě odpískal domácím faul a následovala rozehrávka zhruba deset metrů za polovinou hřiště. Jenomže pak neudržel nervy hostující Tomáš Doležal. "Prudké úmyslné několikanásobné udeření pěstmi oběma rukama do oblasti hlavy, krku a zad hráče domácích v nepřerušené hře, mimo souboj o míč," popsal jeho blikanec sudí Sýkora.

 

A rozhodčí hned tušil, že tímto incidentem horké chvilky nekončí. "V tento moment po vyloučení hostujícího hráče jsem se snažil předejít případné násilné reakci domácího družstva a dalším přestupkům vůči vyloučenému Doležalovi odtržením hráče, kterého jsem v tuto chvíli bránil v podstatě svým tělem. Po odražení asi dvou hráčů domácích se k Doležalovi dostal domácí hráč Zdeněk Malík, který Doležala následně udeřil pěstí do oblasti hlavy," přiblížil ve své zprávě o zápase rozhodčí.

 

I domácí Malík tak viděl ihned červenou kartu. Hlouček hráčů se snažil sudí nadále uklidnit a hráče od sebe odtrhnout. "V tento moment však došlo k ohnání se domácího hráče Malíka, který mě zasáhl otevřenou dlaní do oblasti obličeje, konkrétně horního rtu, který jsem si prokousl. Následně jsem utkání ukončil," popsal sudí s tím, že zamířil s kolegou pomezním do šatny, zatímco na hřišti došlo k hromadné potyčce obou týmů, které se již ale rozhodčí nijak neúčastnili. Sudí ještě doplnil, že domácí hráč se mu po úderu a následném ukončení utkání hned několikrát omluvil. "Dle mého názoru tohoto činu litoval," sdělil sudí polehčující okolnost, kterou možná disciplinární komise vezme v potaz při uvažování o výši trestu.

 

 


Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Ostatní čtou