Vimperští fotbalisté mají před generálkou s celkem ze Sokola Stachy. Za týden začínají mistráky

0

Vimperští k přípravě využili umělou trávu ve Strakonicích. Fyzičku nabírali doma, neboť podmínky v okolí Vimperka jsou k tomu skvělé. Hned v úvodu jarní části čeká Vimperské okresní derby v soutěži, když zajíždí do Lhenic. Vimperské nečeká lehké utkání, neboť domácí se budou chtít utrhnou ze sestupových vod a tak to bude určitě perný boj.

Za týden zahájí i nižší fotbalové soutěže a tak se zeptal Ladislav Beran zeptal trenéra TJ Vimperk Lukáše Sýse, jaká byla příprava na rozhodující fázi soutěže I.A třídy skupiny A. 

Za týden vám začne fotbalové jaro, jaká byla příprava?

Zimní příprava proběhla podle mých představ. Konečně jsme mohli trénovat v domácích podmínkách na nové umělce. Odehráli jsme zatím tři přípravná utkání na umělce ve Strakonicích. První proti Junioru Strakonice, kde jsme sice nakonec prohráli celkem vysoko 6:2, ale první poločas jsme krajskému týmu byli rovnocenným soupeřem, když poločas byl 2:2. Řekli jsme si, že na tomto se dá stavět, kluci si to vzali k srdci a další dvě utkání jsme již vyhráli 5:1 se Sousedovicemi a 3:1 s Volyní. Důležité bylo, že jsme v těchto utkáních navázali na výkon právě z prvního poločasu proti Strakonicím.

 

 

Ještě máte před sebou nějaké přípravné utkání?

Ještě nás čeká generálka se Sokolem Stachy, kterou chci odehrát na přírodní trávě, jsem rád, že nám s hřištěm vyšli vstříc v Záblatí, za což bych chtěl klukům ze Záblatí poděkovat. V rámci soustředění jsme absolvovali ještě soustředění ve Strakonicích a musím říct, že to splnilo mé očekávání na 100% a to nejen ze sportovního hlediska, ale beru soustředění jako stmelení party a to se taky povedlo. Kluci byli super a jejich přístup byl na jedničku. Zimní přípravu jsme díky tréninkovým podmínkám směřovali na zlepšení mezihry a práci s balónem. Samozřejmě jsme pracovali i na fyzické kondici, ale tím, jak vše probíhalo na hřišti a ne v šumavské přírodě, tak o to snadněji kluci tréninkové dávky polykali. Během přípravy s námi trénovali i vybraní kluci z dorostu, kdy především trio Kubačka (r. 2004), Benda (2005) a Uhlík (2006) mi ukázali, že i v jejich věku můžou být pro náš tým velmi platní. Za to jsem rád, protože se tím ukazuje, že práce s mládeží v našem oddíle má smysl. Všichni trenéři od přípravek po dorost zaslouží velkou pochvalu a poděkování za práci, kterou v klubu odvádějí.

 

Jsou od podzimu nějaké změny v kádru?

Bohužel oproti podzimu mám v kádru o dva ofenzivní hráče méně, když odlétl hned po sezóně Ondra Vlk na Nový Zéland, kde bude minimálně rok a dále z osobních důvodů skončil Lukáš Frček, u něj bych spíše než o skončení raději mluvil o přerušení a věřím, že mu fotbal začne chybět a brzy se do kabiny vrátí. Nerozešli jsme se ve zlém a jeho důvody chápu. Řekli jsme si, že dveře jsou pro něj u nás vždy otevřené. Naštěstí nezůstalo jen u odchodů, ale můžeme hlásit i jeden příchod a to Romana Vojty, který se po půlroční štaci ve Čkyni vrátil k nám do Vimperka. Tento hráč je pro nás důležitý hlavně pro defenzivní činnost týmu, kde nás na podzim tlačila bota.

 

A jaké přání máte směrem do jarní části?

Přání do jara mám asi jen jedno, a to, aby se nám vyhnula zranění, která nás dost omezovala na podzim. Pokud budeme komplet, tak věřím, že moji kluci mají na to, aby uhráli více bodů než na podzim a tím bychom se vyhnuli i záchranářským pracím, protože naše skupina je v té spodní polovině hodně vyrovnaná.

 

Pro Fotbalunas.cz zpracoval Ladislav Beran.

Štítky

Aktuality z klubu TJ Šumavan Vimperk Jihočeský | 1.A třída sk. A

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.

Děkujeme za spolupráci, tým fotbalunas.cz

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.