Liga starých gard – 22. kolo | Smíchov vyhrál na Rapidu a je vícemistrem

0

Závěrečným, 22. kolem skončil 40. ročník Ligy starých gard. Vítězem se stal již podeváté Rapid Plzeň, před Smíchovem a loňským mistrem z Černic. Nový mistr Rapid soutěž nedohrál bez ztráty bodu, protože prohrál doma se Smíchovem. Přesto náskok 8 bodů je přesvědčivý! Rapid se počtem titulů dorovnal SK Plzeň.

Dohrávka 16. kola mezi Smíchovem a  Slovanem byla kontumována pro domácí a tak si Smíchov zajistil jako loni 2. místo. Smíchov získal celkem 10 titulů. Černice vyhrály na Sencu a v dohrávce 10. kola porazily Slovan. Vodní stavby zvítězily na Unionu a posunuly se na 7. místo před Slovan. Košutka porazila Letnou a Vejprnice vyhrály na Petříně. Dohrávka 10.kola skončila těsnou výhrou Senka nad Unionem. Střelecky se dařilo Paulovi, který zaznamenal hattrick. Soutěž střelců vyhrál Peroutka z Rapidu před loňským králem Paulem a před Bulantem. Rapid tak slaví double. Vyhodnocení 40. ročníku Ligy se uskuteční v pátek 2. prosince 2022 od 18:00 hod. v hospůdce U Pechtů.

Rapid – Smíchov 2:6 (2:2)

Hosté ze Smíchova začali náporem, vytvořili si 3 brankové příležitosti, které jim zlikvidoval brankář Matějka. Do vedení šli domácí po hlavičce Řežába. Smíchov srovnal střelou z trestného kopu Dleskem. Další šance hosté neproměnili, a tak se opět hlavou prosadil Řežáb. Hosté před přestávkou vyrovnali a na začátku 2. půle vstřelili po brejcích 2 branky a ke konci zápasu zvýšili na 6:2 a vysoko zvítězili.

Branky:  Řežáb 2 – Jandoš 2, Lukes 2, Dlesk, Praizler

Černice – Senco 4:2 (2:1)

Ač se hrálo na hřišti soupeře, domácími byli Černice, které kvůli vysoké marodce nastoupili v 9 lidech. Senco do zápasu nastoupilo aktivně a zkoušelo se prosazovat přes menší počet černických hráčů. Ti naopak využívali rychlými brejky aktivního Laibla, který se 2 krát dostal za obranu hostů a jednou přihrávkou zakončujícímu Matějkovi a následným penaltovým zákrokem na něho otočil skóre na stranu domácích. Potom se hostům povedlo korigovat ke konci prvního poločasu výsledek. Nástupem do druhého poločasu hosté zvýšili rotaci svých hráčů a Holota dokázal srovnat. Poté domácí využili nepozornosti hostů a pomocí dvou brejků rozhodli zápas ve svůj prospěch. Domácí hráči, kteří nastoupili k utkání v tak malém počtu zaslouží uznání a poklonu.

Branky:  Matějka, Mojseňuk, Vlček, Davídek - Holota 2

Union - Vodní Stavby 1:3 (0:1)

Utkání začalo převahou hostujícího mužstva, které se dostávalo velice snadno do zakončení, ale svoje šance nedokázalo proměnit. Několikrát zachránila domácího brankáře i branková konstrukce. Hosté se dočkali vedoucí branky až těsně před koncem prvního poločasu, kdy se opět po několika odrazech od tyčí, prosadil Hrdlička. Do druhého poločasu se domácí hráči vrhli do útoku, ve snaze o vyrovnání a to se jim i podařilo, když proměnili pokutový kop, za sražení domácího hráče ve vyložené šanci, Z. Větrovským. Poté se domácí mužstvo stáhlo před svoji branku, s úmyslem udržet přijatelný výsledek do konce utkání, ale to se jim vymstilo, protože hosté se dostali opět do vedení a svůj náskok ještě před koncem utkání navýšili a zaslouženě utkání vyhráli.

Branky:  Větrovský (PK) – Hrdlička 2, Pavlíček

Petřín - Vejprnice 1:4 (0:3)

Domácí opět nezvládli první poločas a obdrželi po nedůslednosti v obraně 3 branky. Druhý poločas si vytvořili šance, ale na dobře hrající hosty to nestačilo a Vejprnice zaslouženě zvítězily.

Branky:  Zikmund – L.Paul 3, Koza

Košutka – Letná 5:3 (3:0)

První poločas měli více ze hry domácí i střelecky, ve druhém hosté hru v poli srovnali a začali střílet i branky, přesto Košutka hosty přestřílela, u Košutky nejlepšími hráči 50-ti letý Marek Šmíd a Telekeš, u hostů střelci Rada a Dobrý.

Branky:  M.Šmíd 2, Langmajer, Sosnovec, Brejcha – Rada 2, Dobrý

Dohrávka 10. kola : Černice – Slovan 3:1 (0:1)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním hosté přes výbornou defenzívu vyráželi k brejkům a domácí brankář Daněk měl plné ruce práce, aby nájezdy ustál. Přesto se 10 minut před koncem 1. poločasu síť domácích rozvlnila zásluhou hostujícího Hauera. Ve druhém poločase již domácí excelovali a zásluhou 2 branek Laibla a 1x Mojseňuka rozhodli zápas.

Branky:  Laibl 2, Mojseňuk - Hauer

Dohrávka 16. kola : Smíchov – Slovan 3:0 – kontumačně

Slovan neměl k dispozici dostatečný počet hráčů!

Dohrávka 10. kola : Union – Senco 0:1 (0:0)

Od začátku utkání se hrál vyrovnaný duel, kde obrany dominovaly nad útoky. V prvním poločase si obě mužstva vytvořila náznaky brankových příležitostí, ale žádnou z akcí nedokázala proměnit ve vedoucí branku. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy útoky obou mužstev narážely na zpevněné obrany. Když se již zdálo, že utkání skončí remízou, ujal se vysoký centrovaný míč hostujících hráčů, který k překvapení všech aktérů, zapadl do branky za domácího brankáře. Domácí mužstvo se snažilo o srovnání skóre, ale nemělo na to již dostatek času ani sil, a tak hosté uhájili těsné vítězství v posledním utkání letošního ročníku.

Branky:  Horváth