Liga starých gard – 19. kolo: Rapid získal 9. titul!

0
Již 19. kolem pokračoval 40. ročník Ligy starých gard. Vedoucí Rapid jasně vyhrál na Vodních stavbách a 3 kola před koncem si zajistil již 9. titul. Druhý Smíchov ve výborném zápase získal 3 body ve Vejprnicích. Třetí Černice vyhrály nad Unionem. Košutka těsně zvítězil na Sencu a v tabulce se posunula na 4. místo. Vysoké vítězství nad Petřínem zaznamenal Slovan a v tabulce vyhoupl na 6. místo. V dohrávce 13. kola remizovala Letná na Unionu. Střelecky se dařilo Bulantovi, který skóroval 5 krát, Hauer, Peroutka, Lukes a Stoilov vsítili hattrick. K zajímavým zápasům dalšího kola patří duel Rapidu s Vejprnicemi.

Vodní Stavby – Rapid 2:8 (1:4)

Favorit zápasu začal náporem, rychlou, kombinační hrou se dostával do šancí, ale do vedení šel v 10. minutě Peroutkou. Ihned po rozehrávce se dostal do brejku domácí Hrdlička, ale příležitost neproměnil. Hosté pak navýšili své vedení na 4:0, Hrdlička před přestávkou snížil na 4:1. Po přestávce pokračoval Rapid náporem, své vedení zvýšil až na 8:1, domácí korigovali výsledek opět Hrdličkou po chybě brankáře Štrunce.

Branky: Hrdlička 2 – Peroutka 3 (1xPK), Faist, Janout, Hucl, Hlaváč, Parlásek

Vejprnice - Smíchov 3:6 (3:4)

Oba týmy poskládaly velmi silné sestavy a tak byl k vidění fotbal, který se jen tak na této úrovni nevidí. Zejména v prvním poločase byla k vidění spousta pěkných útočných akcí, kombinací i gólů. Domácí dvakrát vedli, přesto do šaten šli spokojenější hosté s náskokem o 1 branku. Ve druhém poločase hosté zpevnili obranu a snažili se o rychlé brejky, kdy se jim 2 z nich podařilo přetavit v gól. Domácím po obrátce chyběla přesnost v zakončení a tak si výhru odváží hosté ze Smíchova.

Branky: Paul 2, Davídek – Lukes 3, Nevařil 2, Koc

Černice – Union 3:0 (1:0)

Zápas hraný na umělce probíhal po většinou v režii domácích, kteří celý první poločas nemohli najít trhlinu v dobře zabezpečené obraně Unionu. Až ke konci první půle nedovoleně atakoval hostující bek probíjejícího Vlčka v pokutovém území, poté byla nařízena penalta, kterou neomylně proměnil výborně hrající Stoilov. Do druhého poločasu nastoupili domácí se třemi útočníky a rtuťovitý Stoilov dvakrát po nádherných přihrávkách neúnavného Fürbachera rozhodl zápas. Ke konci se již jen v klidu dohrávalo, kdy i hosté občas zahrozili z brejků, ale bohužel měli vychýlená mířidla.

Branky: Stoilov 3

Senco  - Košutka 0:1 (0:1)

Ve slušně hraném utkání průměrné úrovně, kde obrany převýšily útoky, měli hosté mírně navrch a zaslouženě si odvezli z Doubravky všechny body.

Branky: Stupka

Slovan – Petřín 11:2 (8:0)

Slovan se konečně sešel v solidní sestavě a hned to bylo na hře znát. Od první minuty nasadil dobré tempo a byl i produktivní v koncovce. Do sítě ZČE dokázal nastřílet v první půli osm gólů. Druhá půle již byla vyrovnanější. Hosté dokázali dvěma brankami snížit, ale víc jim domácí nepovolili a dalšími třemi góly ukončili skóre.

Branky: Bulant 5, Hauer 3, Macháč 2, Popule – Zikmund 2

Dohrávka 13. kola: Union – Letná 1:1 (0:1)

Utkání začalo mírnou převahou hostujícího mužstva, ale hra probíhala většinou ve středu hrací plochy a brankáři nemuseli řešit žádné složité situace. Postupně získávali převahu hostující hráči, ke konci poločasu si vytvořili několik brankových příležitostí a jednu z nich, po pěkné kombinaci i proměnili ve vedoucí branku. Druhý poločas se odehrával ve stejné režii jako ten první, hostující hráči lépe kombinovali a drželi více míč, domácí vyráželi do rychlých protiútoků, které většinou končili u hostující obrany. Ke konci zápasu se domácí útočníci dostali do tří vyložených šancí, z kterých jednu proměnili ve vyrovnávací branku. Do konce zápasu již žádné mužstvo nemělo sílu převážit utkání ve svůj prospěch a remíza je i spravedlivé vyjádření průběhu utkání.

Branky: Štorc - Gartner