0
Kněževes - Středeční podvečer nabídl předkolo krajského poháru, ve kterém byl k vidění zajímavý souboj. Kněževes nečekalo doma se Zavidovem rozhodně nic jednoduchého, což se také potvrdilo. O poločase mohli mít domácí ještě úsměv na tváři, po závěrečných devadesáti minutách už nikoliv...

FK Kněževes - FC 05 Zavidov 2:5 (2:1)

Mezi soupeři je rozdíl dvou soutěží, což se také na výsledku projevilo. Kádr zavidovského áčka nebyl tak úplně kompletní, a tak se na hřiště dostali i méně vytížení hráči. Že by se jednalo o nějakou formální záležitost pro Zavidov? To opravdu ne, alespoň ne v prvním poločase.

Kněževes se nezalekla A týmu domácích a snažila se se soupeřem držet krok. Skóre zápasu otevřel ze začátku zápasu Hanych - 1:0. Branka padla ale i na druhé straně, a to po protiútoku z kopačky Korčáka - 1:1. Ten, kdo si myslel, že se schyluje k obratu, tak byl lidově řečeno vedle jak ta jedle. Třetí branku zápasu a zároveň poslední před poločasem zaznamenal kapitán Hrubý po kombinaci střelou zpoza vápna, když přehodil A. Krause - 2:1.

Do druhého dějství jakoby vstoupil jiný zavidovský tým, vážící si svých šancí a poučen chybami z první půle. Vyrovnávací branku měl na starosti syn trenéra Bedřicha Kocha Tomáš, minulou sezónu hrající za rakovnickou Olympii, který propálil Lennera po individuální akci - 2:2. Krátce po jeho brance se dostal do samostatného úniku kanonýr Korčák, který se tváří v tvář proti Lennerovi nemýlil - 2:3.

O poločas se vystřídal brankář A. Kraus, který se proměnil s kolegou M. Štillerem a sám šel do hry. Říká se, že brankáři jsou tak trochu samostatná jednotka a né každý jim rozumí. Aleš dokázal, že není jen brankářem, když se dostal do vápna a přesnou střelou k tyči navýšil vedení svého týmu - 2:4. Poslední branka a zároveň hattrick pro Korčáka, který se v podobné situaci jako při jeho třetí brance opět nemýlil - 2:5.

,,Myslím si, že naše vítězství je zasloužené. Kdybychom dávali naše šance, které jsme měli první půli, neprohráli bychom ani první poločas. Ale byl to zápas, který se musel divákům líbit. Hodně gólů, spousta šancí. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli vyhrát," řekl k zápasu brankář Zavidova Martin Štiller.

Pohled z druhé strany za svou osobu přináší nová posila Kněževsi - Rostislav Hertl. ,,V zápase se Zavidovem nastoupil pravděpodobně naposled v Kněževeském dresu Honza Vrábík. První poločas se hrál vyrovnaný zápas s mnoha šancemi na obou stranách. Troufnu si tvrdit, že poločasový výsledek 2:1 pro nás byl spravedlivý. Ve druhé půli se projevila větší trénovanost Zavidovských, kterou i brankově vyjádřili a zaslouženě zvítězili."

Na zápase byl přítomen Štefan Ferencz a David Svoboda, kteří opět nacvakali několik povedených fotografií. Pánové, děkujeme!

Štítky

Pohárové utkání Středočeský | Rakovník | Okresní přebor FK Kněževes Středočeský | 1.A třída sk. A FC 05 Zavidov

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.