Slavojáci zhasli Hvězdu třemi zásahy

0

Českokrumlovský tým si připsal vítězství, ale jednoduché to nebylo...

Jedna šance za druhou

Celý první poločas si domácí hrající na tři obránce připisovali jednu šanci za druhou. Ovšem opět naplno vypukl jejich jarní neduh – zahazování tutovek. Pokud by v poločase svítilo na ukazateli skóre 5:0, nikdo by se nedivil. Českokrumlovští však nakonec museli v samém závěru vzít zavděk hubeným jednobrankovým vedením po penaltové jistotě Rosůlka.

Již ve 3. minutě Klivanda, jenž opět dostal šanci ve středu pole, vybídl k otevření skóre Nováka, ale ten netrefil bránu. Po chvíli V. Beránek předal gólový balón Rosůlkovi, jehož úmysl vystihl brankář Martinec.  V 18. minutě spoluhráči výtečně uvolnili P. Svobodu, ovšem z úhlu přepálil bránu. Netrvalo dlouho a byl to opět domácí rychlík, který obelstil vybíhajícího Martince, ale volil přihrávku, a bylo po nadějích. Krátce nato byl do třetice v hlavní roli P. Svoboda, tentokrát nahrával Rosůlkovi, ovšem na dlouhou nohu, od níž se míč došoural vedle brány. Ani 28. minuta nepřinesla gól, když si Klivanda svou první ranou narazil míč od gólmana, aby si i dorážka našla Martincovo tělo. Následoval roh a Rosůlkova hlavička marně hledající šibenici. Další nevyužitou tutovku si připsal Klivanda a navíc za hlasité reklamování ruky viděl žlutou kartu. Až těsně před odchodem do šaten se domácí diváci mohli se svými hráči poprvé radovat. Nejdříve natáhl V. Beránek a jeho dělovka jen o fous minula cíl. A z další akce se pískala penalta po ruce ve vápně, míč si vzal Rosůlek a poslal Martince k opačné tyči – 1:0.

Klivanda se konečně trefil

Když nedlouho po otevření druhého poločasu skóroval dnešní smolař Klivanda, jehož hlavu výborně našel rohovým kopem Novák, zdálo se, že to konečně začíná padat. Obdobné trochu lehkovážné myšlenky měli i českokrumlovští borci, a to se jim mohlo vymstít. Naštěstí chebská hrozba z 61. minuty po ostrém centru na D. Martince vyšuměla netrefením brány a v 74. minutě střídající Klepáček po vybídnutí matadorem Čížkem ze standardky odmítl vrátit Hvězdu do zápasu. A tak přišli ke slovu opět domácí, kteří nejprve zahodili samostatný nájezd P. Svobody a pak nechali dvakrát po sobě reflexivně vyniknout Martince na brankové čáře.  Gólovou tečku si v 79. minutě připsal Wagner a stála za to. Kabele zahrál rohový kop na šestnáctku a Wagner se do míče opřel z první a trefil přesně – 3:0.

Report byl vytvořen ve spolupráci s naším dopisovatelem Františkem Lipplem.