24.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Nepomuk bere v Žichovicích výhru v rozstřelu!

0

Hosté dali zapomenout nepovedeným výsledkům z minulých kol a konečně zapsali na své konto vítězství, domácí naopak pokračují v úspěšném sbírání bodů.

Nepomuk na svém hřišti na podzim Žichovice porazil výsledkem 3:0 a k zastavení série nezdarů by se mu dnes hodilo úspěch zopakovat. Hosté měli v prvním poločase více ze hry, domácím se nedařilo udržet vepředu míč, a tak obrana byla pod stálým tlakem. Paradoxně však šli právě oni do vedení. Přesným dlouhým míčem do běhu našel Šimáček Iva Butnara, který pláchl obráncům soupeře a v závěru poločasu se trefil přesně mezi nohy brankáře Barocha. Na sto přítomných fanoušků tak mohlo být o přestávce spokojeno, ale moc dobře však zároveň vědělo, že k vítězství je ještě daleko.

Hra se ve druhé půli vyrovnala a vyrovnal se i výsledek. Po ztrátě balónu po autovém vhazování Žichovic na polovině soupeře se do nečekané breakové situace dostal Jakub Vosyka po příhře Rouse. Nepomucký fotbalista postupoval sám na branku a s úspěchem obstřelil gólmana Jandu. Když pak v samotném závěru neproměnil vyloženou brankovou situaci autor jediné trefy svých barev Butnaru, který šel sám na branku po ideální přihrávce od Rótha, utkání skončilo remízou, kterou si domácí za bojovnost zasloužili.

Penaltový rozstřel žichovickým hráčům dlouhodobě nejde a potvrdilo se to i nyní. Oba brankáři se jednou zaskvěli, jenže domácí přidali dvě břevna a bonusový bod si tak na cestu domů přibalil Nepomuk.

TJ Žichovice
Mourek Lukáš: „Očekávání z tvrdého, důrazného a běhavého soupeře se potvrdila. Hosté byli nepříjemným soupeřem, který využíval dlouhé nakopávané míče stopera Viktory na útočníky a ofenzivní záložníky, kteří svojí rychlostí nejednou potrápili domácí obranu. Penaltový rozstřel žichovickým hráčům dlouhodobě nejde. Příští týden zajíždíme k důležitému derby do Pačejova. “

FK Nepomuk
Viktora Josef: „Minulý týden jsme si něco řekli a dneska jsme předvedli dobrý výkon. Byli jsme v zápase lepší, vyhrát jsme si zasloužili, hráči mají můj respekt.“

P. Janda [-] - J. Benedikt [-] , M. Špírek [-] , J. Frýzek [-] , F. Róth [-] , I. Butnaru [-] , S. Šteier [-] (19. J. Prokeš [-] ) , R. Šiška [-] , J. Šimáček [-] , L. Mourek [-] , P. Bálek [-]