21.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Křimice skolily Žichovice a drží kontakt s čelem!

0

Domácí byli dnes o jednu branku lepší než jejich soupeř a tři body jim zajistily udržení na dostřel vedoucí týmy.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když se již ve čtvrté minutě dostali do vedení.  To totiž střelou z dobrých pětatřiceti metrů překvapil domácího brankáře Martin Linhart. Následně se Žichovice zatáhly více do obrany a domácí toho v závěru poločasu dokázali využít. V šestatřicáté minutě totiž Křimice předvedly povedenou akci až do prázdné, na konci všeho byl Josef Kovačič. Další tvrdé K.O. přišlo pro hosty vzápětí. Pavel Vaigl si srovnal míč před volným trestným kopem a trefil nemylně za záda bezmocného Landy. Poločas nakonec ještě mohl být remízový, ale třiapadesátiletý veterán Dušek v brance domácích pokryl pokusy Rótha, Bálka i Špírka.

Sto přítomných fanoušků tak bylo v očekávání, jestli jejich tým stvrdí výhru 6:3 ze soupeřovo území z podzimu. K tomuto cíli je po deseti minutách hry ve druhé půli přiblížil opět Josef Kovačič po rychlém ťukesu svých barev. Žichovice ožily, ale více než korigování se již nedočkaly. To sice z kopačky Radima Šišky přišlo již ve třiašedesáté minutě, ale tím se dnešní střelecký výčet zastavil a domácí tak nadále stíhají vedoucí duo, hosté jsou naopak třináctí.

FC Křimice
Dobrý Petr: „Dostali jsme náhodný gól hned v úvodu, ale jinak jsme měli převahu. Soupeř hrozil akorát z brejků. Myslím si, že se jedná o zasloužené vítězství, ale v závěru nás ještě potrápili.“

TJ Žichovice
Mourek Lukáš: „Do Křimic jsme odcestovali bez čtyř hráčů s cílem, co nejvíce domácího favorita potrápit a připsat si alespoň bod do tabulky. Většina kluků je zraněných, to se pochopit samozřejmě dá, nicméně přístup či totální nepřístup “mrtvého brouka” Hlaváče je snad jen pro doktora Chocholouška, který by se ale určitě hodně zapotil. Zápas byl jinak dle mého názoru remízový. Oba týmy měly spoustu šancí, jen oni využili o jednu více. Rozhodla dvojice Vajgl Kovačič. Nyní už musíme konečně začít bodovat, situace je již kritická.“

FC Křimice
J. Dušek [-] - J. Kovačič [-] , T. Čechura [-] , M. Klement [-] , J. Zapoměl [-] , P. Vaigl [-] , J. Šváb [-] , V. Kuneš [-] , A. Adam [-] , M. Brousil [-] , J. Žilák [-] (90. F. Šváb [-] )

J. Landa [-] - F. Róth [-] , J. Benedikt [-] , M. Špírek [-] , J. Frýzek [-] , M. Linhart [-] , J. Prokeš [-] , Z. Kubík [-] (16. S. Šteier [-] ) , R. Šiška [-] (74. P. Janda [-] ) , L. Mourek [-] , P. Bálek [-]

ŽK: 75. J. Kovačič - 30. M. Linhart , 78. F. Róth , 84. M. Špírek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Kohout Miroslav - POHANČENÍK Pavel, RUBÁŠ Jaroslav.