19.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

Přestřelka jako z Divokého západu určila vítězem Křimice!

36. M. Klement , 52. A. Adam (p.) , 53. M. Klement , 70. P. Vaigl (p.) - 1. T. Pekník , 29. T. Forejt , 40. P. Kalaš , 67. T. Pekník
0

Domácí dokázali proti silné Košutce smazat dvoubrankové manko a nakonec sami rozhodli v penaltovém rozstřelu.

Na podzim si oba celky body dělily, když padly dohromady pouze dvě branky. Dnes se situace opakovala, ovšem gólů se nasčítalo hned čtyřikrát více. Vše odstartoval hned v první minutě Tomáš Pekník. Hosté zahrávali roh na přední tyč, kde kulatý nesmysl prodloužil Arnošt a fotbalista Košutky tak již měl snadnou pozici. Po půl hodině hry bylo s domácími ještě hůře. Udělali totiž hrubku v obraně a od půlky se tak na Duška sám řítil Tomáš Forejt, jenž uspěl obstřelením. Za pět minut však dal Křimicím naději Martin Klement, jenž zakončoval pohlednou kombinaci svých barev prakticky do prázdné. Jenže ještě do poločasu si dokázali Plzeňští svůj dvougólový náskok opět vybudovat. Po standartní situaci si odražený míč našel metr za vápnem Pavel Kalaš a povedenou pumelicí zamířil přesně k tyči.

Domácí do druhé části zápasu doslova vlétli a během jedné minuty dokázali srovnat se soupeřem krok. Nejprve se řítil Klement sám s Adamem Augustinem na hostující bránu a vše vyřešili střelou do prázdné. Prakticky po rozehrání pak Martin Klement dorovnal s Košutkou účty. Hosté se však nepoložili a po zhruba čtvrthodince opět utekli do trháku. V nepřehledné situaci, kdy i domácí gólman vybíhal pro balon, se lopta kdesi ztratila a vyplula přímo u Tomáše Pekníka, který vstřelil čtvrtou branku svých barev. Jenže Křimice odpověděly hned za tři minuty. Sudí Pena neváhal po poměrné jasném faulu ukázat na značku pokutového kopu a ten proměnil Pavel Vaigl, který přišel týmu vypomoci před jarní částí sezóny z Doubravky.

Duel tak po velkých zvratech dospěl až k penaltám, ve kterých nakonec domácí dokonali velký obrat.  A opět to bylo velké drama, až ve třinácté sérii se rozhodlo a protože domácí brankář lapil tři penalty a hostující jen dvě, bonusový bodík tak zůstal v Křimicích.

FC Křimice
Dobrý Petr: „První půli jsme byl horší, hosté mohli dát i více gólů, my jsme ho zaspali. Pak jsme se zvedli po bouřce v kabině. Povedlo se nám vyrovnat, byli jsme lepší.“

TJ Košutka Plzeň
Primas Milan: „Vedli jsme 2:0 i 3:1, tak nás pochopitelně mrzí, že jsme neudělali tři body. Ale je potřeba říct, že domácí hráli velmi dobře a nakonec jsem mohli i prohrát. Mrzí ztráta dvou bodů, ale remíza je asi spravedlivá.“