13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Gólová podívaná v Sušici. Domácí prohrávali o dva góly, přes to stejným rozdílem vítězí

26

Žákava chtěla udržet krok s čelem, což se v prvních 20. minutách zdálo jako nepříliš složitá záležitost. Domácí ale poté své příležitosti začli proměňovat a když jich v síti skončilo hned pět, znamenalo to vítězství 5:3.

První větší šanci měli domácí. Po rohovém kopu to zkoušel Kodýdek, Bočan ale vytáhl reflexivní zákrok a pokus zneškodnil. Zanedlouho měli domácí další roh. Z toho ale vzniklo přečíslení hostů 2 na 1, které skončilo až úvodním gólem Pavla Malého. V 17. minutě přidal druhý gól hostů Jan Smazal a s domácími to začalo vypadat bledě. Zbraně ale nesložili a když se po čtyřech minutách prosadil kapitán Tomáš Klíma, byli Sušičtí zpátky v zápase. Po půl hodině bylo po dalekonosné ráně Ondřeje Míčky srovnáno a hrálo se takříkajíc od znova.

Žákava hrozila de facto ze všeho, co se jim nabídlo, domácí z většího množství standardek nedokázali nic vytvořit a do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Na začátku druhé půle měli hosté velkou šanci. Samostatný únik ale Blažek zlikvidoval. O chvíli později se hosté přeci jen radovali, když jim vedení vrátil Jan Smazal. Po hodině hry bylo opět srovnáno když povedenou přihrávku zužitkoval neméně povedeným zakončením Jakub Štěch. Když se pak během devíti minut dvakrát trefil Ondřej Míčka neznamenalo to nejen jeho hattrick, ale hlavně vedení domácích o dva góly, které už si Sušice pohlídala a mohla tak slavit 3 body.

TJ Sušice
Pavel Hrubec, trenér: Začali jsme dobře, hráli jsme dopředu a vytvořili si tlak. Už při našem prvním rohu měl na zadní tyči velkou šanci Lukáš Kodýdek, brankář Žákavy jeho pokus reflexivně vyrazil, možná ho to trefilo. Bohužel jsme zase dopláceli na individuální chyby. První gól padl po našem rohu – prohráli jsme souboj na půlce, hosté šli dva na jednoho a přesně zakončili. Druhý góly padl v 17. minutě zase po našem nedůrazu. Pořád jsme ale hráli dopředu, měli tlak, kopali rohy. Ve 21. minutě vyhrál Tomáš Klíma souboj ve vápně, ustál ho, neupadl a dostal se ke střele, podařilo se mu snížit na 1:2. Velká pochvala pro našeho kapitána, že se souboj snažil uhrát. Pak napřáhl Oja (Ondra Míčka) z 25 metrů a ve 34. minutě srovnal krásnou, přízemní ranou jak z děla. Pořád jsme měli převahu, ale hosté pokaždé, když přelezli půlku, byli nebezpeční. Měli jsme i docela dost standardek, rohů, ale zmatkovali jsme. O poločase jsme na to hráče upozorňovali, že musíme dávat pozor na chyby a pokračovat ve hře dopředu. Po nástupu ze šaten šel hned z rozehrávky jejich hráč skoro sám na bránu, ale náš brankář Tomáš Blažek šanci perfektně chytil. Hned vzápětí jsme ale dostali gól na 2:3. Jedna důležitá věc – už ve 28. minutě jsme museli střídat, kvůli zdravotnímu problému odešel Tomáš Marek. Poprvé šel na plac teprve šestnáctiletý Hynek Vichr. Ve své premiéře odehrál super zápas, i když je to oproti zápasům za dorost všechno rychlejší, důraznější. Odbránil to perfektně, jednou by z něj mohl být i výborný stoper. Pochválit musím i dalšího dorostence Vaška Kopu, který už s námi odehrál víc zápasů a neustále se zlepšuje, hraje stabilně dobře. To samé mladý brankář Tomáš Blažek. Ve druhé půli jsme měli velice dobrý střed hřiště, dařilo se Štěpánovi Krůsovi s Lubošem Králem, který měl podíl na všech třech gólech, kterými jsme zápas otočili. Z jeho krásné přihrávky se prosadil na straně Kuba Štěch a v 60. minutě srovnal. Po pěkné akci se následně do prázdné prosadil opět Oja. V samém závěru vytvořil přečíslení Pechy (stoper Petr Pechek), který nebyl líný vyběhnout dopředu. Balon dobře zasekl a připravil zase pro Oju, který zakončil do prázdné na konečných 5:3. Těší mě, že jsme se oklepali z dvougólové ztráty, prospělo nám střídání. Chválím Oju za hattrick, že se rozstřílel, navíc nám dobře hrála záloha. Vybojovali jsme důležité tři body. Bohužel nás trápí zranění, ještě není uzdravený Lukáš Hájek, kotník trápí gólmana Dana Těžkého. K dispozici ještě nebyli Marek Podlipský a Míra Králík.

FK Žákava
Ondřej Soukup, hráč: Ty neděle…ty pro nás nejsou. Zápas to nebyl úplně špatný, zase jsme vstřelili 3 góly, ale bohužel jsme 2x neudrželi vedení a necháme si dát jednoduché góly. Myslím, že jsme měli na to si ze Sušice odvézt body, ale neumíme to dotáhnout do konce…po většinu zápasu nám chybělo nasazení. Sušice nic nevzdávala a rozhodně byla bojovnějším týmem,proto si vítězství zasloužila. My jim jen můžeme pogratulovat ke 3 bodům.