13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Kolik gólů dáme, tolik bodů dáme. Malesice porazily Slovan 3:0 a berou další body

24

Hostům se začátek sezóny příliš nevyvedl. V posledníích zápasech ale začali sbírat body a nyní přijeli na půdu trápícího se Slovanu. Takové zápasy se často lehce podcení. To ale nebyl případ malesického Sokolu, který si z Plzně odvezl všechny body.

Malesice vstoupily do zápasu dobře. Nic neponechali náhodě a chtěli vstřelit rychlý úvodní gól. Ten se hostům podařilo vstřelit ve 20. minutě, když se trefil Jiří Svoboda. Malesice určovaly tempo hry a Slovan de facto k ničemu nepouštěly. Chvíli před koncem poločasu dokonce hosté své vedení nyvýšili a po gólu Patrika Šmídla se šlo do kabin za stavu 0:2.

Ve druhém poločase už hosté polevili na aktivitě a kupily se nepřesnosti. Slovan ale toho směrem do ofenzivy nedokázal využít, a když se v 76. minutě trefil opět Patrik Šmídl, vedli hosté už o tři branky. O rozdělení bodového ziksu tedy bylo prakticky rozhodnuto. Zbytek zápasu se dohrál v poklidném tempu a Malesice si tak odvezly 3 body.

SK SLOVAN Plzeň 1910
Milan Legát, hráč: Na Spoje jsme jeli s cílem podloužit naši vítěznou sérii. Čekal nás papírově slabší soupeř, ale nechtěli jsme nic podcenit a do zápasu jít s maximální koncentrací. To se nám myslím podařilo a hráli jsme trpělivě a zodpovědně náš fotbal. Dvě pěkné rychlé akce jsme dotáhli až do gólového zakončení, a tak se šlo do šaten za našeho vedení 2:0. Ve druhé půli se pro nás bohužel opakoval podobný scénář jako v minulém zápase. Polevili jsme a často jsme zbytečně ztráceli balony. I tak se nám ale podařilo po jedné z akcí zvýšit na 3:0. Domácí se do zakončení příliš nedostávali, a tak jsme si vcelku pohodově pohlídali tři body.

M. Feiferlík [-] - J. Reischig [-] (46. A. Žák [-] ) , M. Koranda [-] (65. M. Vojta [-] ) , J. Nosek [-] , M. Ráb [-] (65. M. Lang [-] ) , P. Matula [-] , D. Dergachov [-] , O. Nosek [-] (68. J. Komínek [-] ) , P. Fiala [-] , M. Janoušek [-] , M. Cigler [-] (68. M. Kolečko [-] )