12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

Záchranářský souboj zvládli lépe hosté ze Slovanu

60. M. Ráb , 80. P. Matula
30

Záchranářský souboj mezi Startem Tlumačov a plzeňským Slovanem nabízel řadu emocí a napínavý souboj. Nakonec zápas vyzněl lépe pro hosty z Plzně, kteří si z horké půdy odvezli všechny body

První poločas byl vyrovnaný. Šancemi ani jeden z týmů příliš neoplýval. Když se netrefili ani hosté z Plzně, ani domácí hráči, bylo jasné, že poločas skončí bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, kteří se zřídka dostali i do šance ke vstřelení úvodního gólu zápasu. Byli to ale hosté, kdo se po hodině hry prosadil a kdo se dostal do vedení. Skóre otevřel Michal Ráb, který ranou z hranice vápna otevřel skóre. A i když se Tlumačov z inkasování rychle oklepal a po chvíli opět bušil na dveře hostující obrany, opět inkasoval. V 80. minutě přidal pojistku kapitán Patrik Matula.

TJ Start Tlumačov
Pavel Čadek, trenér: Z naší strany nepovedený zápas, nehráli jsme dobře, naopak Slovan nahrál trpělivě a nikam se nehrnuli. První poločas byl na obou stranách bez šancí, bylo to vyrovnané. Druhou půlku jsme začali hrát aktivně, začli jsme hosty tlačit, ale bohužel z brejku jsme dostali na 0:1. A když jsme se zpátky začali dostávat do tempa a i nějaké šance přišly, tak nám tam foukli druhého. Z naší strany nepovedený zápas, soupeř hrál trpělivě, vyčkával a vyplatilo se jim to a podařilo se jim u nás vyhrát.

SK SLOVAN Plzeň 1910
Adam Žák, hráč: V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, kdy ani jeden z týmů nedokázal vstřelit gól. V druhém poločase opadlo domácím sebevědomí a nám se podařilo být více na míči a určovat tempo hry. Následně jsme v 60. minutě zvládli skórovat, když branku z hranice vápna vstřelil Rábík a prolomil tím své střelecké prokletí. Tlumačov poté přišel o fyzické síly a kromě nakopávaných míčů do vápna si nic nevytvořil. V 80. minutě nás uklidnil gól Matulky a utkání jsme bez komplikací dohráli. Výrazně nám pomohl návrat Jannyho s jeho vynikají rozehrávkou.

O. Pomothy [-] - F. Šinál [-] , K. Hamor [-] , R. Šindelář [-] , M. Schneider [-] , V. Jansa [-] , V. Kašpar [-] (57. O. Rottenborn [-] ) , J. Pfeifer [-] , T. Frček [-] (81. P. Koza [-] ) , O. Sladký [-] , M. Tesař [-]

M. Feiferlík [-] - M. Ráb [-] (75. M. Lang [-] ) , P. Matula [-] , M. Pernt [-] (42. T. Červeňák [-] ) , D. Dergachov [-] (91. M. Kolečko [-] ) , M. Koranda [-] (91. J. Tomášek [-] ) , M. Cigler [-] , J. Nosek [-] , A. Žák [-] , M. Janoušek [-] , L. Král [-]

ŽK: 22. A. Žák , 75. L. Král .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: KAISER Daniel - BRŮHA Radek, PRESSL Václav.