11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Slovan i přes tlak nedokázal srovnat, a tak si Žákava odvezla z Plzně všechny body

30

Zápas dvou poločasů nakonec vyzněl lépe pro hosty. Ty se o vedení báli de facto celou druhou půli. Na konci zápasu ale přidal pojistku Boukal, a tak si hosté odvezli za výhru 3:1 všechny body.

První poločas byl jasně v režii hostů ze Žákavy. Už ve třetí minutě se radovali po gólu Václava Mencla. A nemuselo zůstat u toho. Hosté měli i nadále řadu příležitostí. Akcie domácích ale držel nad bodem mrazu brankář Feiferlík, jeho obránci a branková konstrukce. Druhého gólu se hosté dočkalivaž po půl hodině, když se trefil Tomáš Nekola. Slovan v závěrečných minutách bojoval o lepší pozici do druhé půle. A ta určitě lepší být mohla. Samostatný únik ale vychytal Bočan, a do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Do druhé půle vylezla ze šatny domácích jedenáctka nových hráčů, kteří přehrávali do té doby dominantní Žákavou a brzy přišlo snížení, když se trefil Marek Koranda. Tlak domácích se stupňoval a leckdy byl Slovan opravdu blízko vyrovnání. Štěstí ale v ten den stálo na straně hostů, kteří v posledních minutách nejprve nastřelili konstrukci, po chvíli uklidnil hosty gólem na 1:3 Matěj Boukal, čímž uzavřel účet zápasu.

FK Žákava
Ondřej Soukup, hráč: Byl to zápas dvou úplně odlišných poločasů. Ten první byl více v naší režii, kdy jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si hodně šancí. Proměnili jsme ale pouze 2, jednou nám zabránilo břevno a poté předvedl několik dobrých zákroků domácí golman, občas za pomoci obránců a jednou i našich útočníků. Soupeř měl největší šanci, na konci poločasu, kdy samostatný únik domácího hráče vychytal dobrým výběhem náš golman. Do druhého poločasu domácí změnili rozestavení a byli to oni, kdo udával tempo hry. Donutil nás pouze k nakopávání balonů a dobrou kombinací se tlačili do naší šestnáctky. To brzo vyústilo ve snížení na 2:1 a tlak domácích hráčů se zvyšoval. Některé šance jsme hasili na poslední chvíli a domácí byli jednou cca 20cm od vyrovnání, kdy jsme po skrumáži vykopávali balon směřující do brány. Ke konci soupeř vrhl vše do útoku a my se snažili využít otevřené obrany. Napoprvé nám to ještě nevyšlo, opět zvonila branková konstrukce, až Matěj Boukal, rozsekl minutu před koncem utkání střelou na 3:1. Nemůžu tedy říci, že dnes vyhrálo lepší mužstvo, ale to šťastnější.