7.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

Dobřany v derby ostrouhaly, nestačily na Chlumčany

27

Derby zápas nabídlo 7. kolo v Chlumčanech, kam přijely Dobřany. Domácí Keramika celkem rychle vedla, vedení už nepsutla a slaví zisk 3 bodů.

Hráči se v derby na hřišti nešetřili. Hrálo se důrazně, ale zároveň v mezích fair-play. Nebylo to ale jen o boji. V Chlumčanech se hrál ofenzivní fotbal se spoustou šancí na obou stranách. O něco víc jich však měli domácí hráči, kteří se už po čtvrt hodině hry dostali zásluhou Pavla Šimány do vedení. Netrvalo dlouho a bylo to 2:0. Ve 25. minutě se trefil Domink Štolle a domácí vedli o 2 góly. Do konce poločasu už žádný gól nepadl, a tak šli v lepší náladě hráči Keramiky.

Ve druhém poločase se hrálo v podobném duchu. Opticky byli lepší a více šancí měli domácí, další gól ale ne a ne padnout.

Posledních 20 minut však patřilo hostům z Dobřan. Hosté ale nedokázali ani snížit, a tak si Keramika odnesla z derby 3 body s čistým štítem.

TJ Keramika Chlumčany
Lukáš Tomášek, hráč: Kvalitní zápas, který byl doprovázený skvělou diváckou kulisou z obou stran. Utkání mělo velkou kvalitu, a hrál se důrazný a rychlý fotbal. My jsme si dokázali vytvářet v prvním poločase více brankových příležitostí než soupeř, a dokonce jsme vstřelili dvě branky. Ve druhém poločase jsme si také dokázali vytvořit nějaké šance, ale skóre se nám již navýšit nepovedlo. Soupeř nás tlačil posledních 20 minut, když se nám vůbec nedařilo podržet míč na kopačkách a zbytečnými chybami jsme Dobřanům dávali prostor k tomu, aby nás potrestali… Soupeř skórovat nedokázal, a tak jsme po 95 minutách mohli oslavovat, že jsme dokázali vyhrát derby a ještě k tomu s nulou vzadu!

M. Hůla [-] - J. Havlíček [-] (90. P. Trdlička [-] ) , M. Němeček [-] (79. V. Smola [-] ) , J. Potočník [-] (87. T. Hrdlička [-] ) , L. Tomášek ml. [-] , P. Šimána [-] (90. M. Multrus [-] ) , J. Hrdlička [-] , M. Vojáček [-] , L. Milota [-] , J. Havlík [-] , D. Štolle [-]