11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

Důležitý zápas zvládli lépe domácí

3. V. Sýkora , 10. V. Sýkora , 41. P. Fořt , 49. M. Pinc , 63. V. Kuneš - 36. P. Plzák (p.) , 77. K. Bouše
25

V sobotu přijely do Křimic Rokycany. Oba týmy nezažívají nejšťastnější týdny a nacházejí se v dolních patrech tabulky. O to víc byl jejich zápas důležitý. O 3 bodech pro domácí Křimice bylo rozhodnuto po hodině hry.

Křimice začaly lépe a po třech mimutách vedly. Střela na zadní tyč Václava Sýkory skončila až za zády gólmana Huberta. V 10. minutě to byl znovu Václav Sýkora, kdo zvyšoval na 2:0. Po gólu začaly být aktivnější Rokycany, které hrozily hlavně ze standardních situací. Po jedné z nich došlo ve vápně k faulu. Penaltu proměnil Patrik Plzák a stáhl gólový náskok Křimic jen na jednu branku. Po snižujícím gólů měly oba týmy šance stále spíše jen ze standardních situací.

Ve velké šanci se ocitl Sýkora, svůj třetí gól v zápase ale nevstřelil. Domácí to ale nemuselo mrzet, Michal Pinc se z pozice stopera dostal s míčem až do vápna, kde našel Pavla Fořta a ten trefil odkrytou bránu.

Oku lahodící fotbal se v Křimicích nehrál. Fotbalové kráse nenapomáhal ani podmáčený terén. Přes to však padalo spoustu branek. Čtyři minuty po půli se trefil Michal Pinc, který tak k asistenci přidal i gól. Po hodině hry našel centr Pavla Fořta střídajícího Václava Kuneše, který vstřelil pátý gól Křimic. Už bylo skoro jasné, že body zůstanou doma, a tak se zápas spíše jen dohrával. Korekci skóre obstaral rokycanský Karel Bouše. Nic dalšího už se v zápase nestalo, a Křimice tak zvítězily 5:2.

FC Křimice
Tomáš Čechura, hráč: Strašný, strašný, strašný, ale hlavně že máme tři body (směje se).

FC Rokycany B
Zbyněk Drozda, trenér: Máme bohužel asi nějakou herní krizi. Nedaří se nám hrát fotbal, který bychom chtěli. Bohužel ten výkon byl poznamenaný i tím, že je vidět na některých hráčích vidět, že si přestávají věřit. Nedařilo se nám hrát dopředu, tak jak bychom si představovali a směrem dozadu jsme chybovali a soupeř de facto každou naši chybu potrestal. Nepovedl se nám nástup do zápasu, kdy během prvních pěti minut dostáváme laciného góla na 1:0. Nestačíme nabrat soupeřův brejk. Druhý gól byl z mého pohledu trochu sporný, kdy podle mě rozhodčí nepískl faul na našehk stopera. Z toho se soupeř dostal do šance, po které dal na 2:0. Nemůžeme se ale vymlouvat na rozhodčího, mohli jsme to sehrát určitě lépe. Pak jsme zabrali, vybojovali jsme si jasnou penaltu, dali jsme na 2:1 a začali jsme soupeře tlačit. Těsně před poločasem přišla opět individuální chyba vzadu, kdy nakoplý balón propadne přes levého beka, ten už nestačí nabrat náběh soupeřovo útočníka, který dal na 3:1. Takže z mého pohledu zase laciný gól. My jsme to do druhé půle chtěli oživit nějakými střídáními, bohužel to nám nevyšlo a nakonec z toho byla prohra 5:2. Křimice hrály zkušeně, nikam se nehnaly, využily naše chyby a z toho daly 5 branek.