7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Prachatice vyválčily tři body v Cehnicích

83. L. Čech - 47. A. Kasík , 67. A. Kasík , 87. D. Nosek
30

Tatran se v letošním ročníku netrápí pouze v A týmu, který je beznadějně v krajské lize poslední. Béčko mělo po šesti zápasech čtyři body a bylo na předposlední pozici. Cehnice dvakrát překvapily, ale ani oni nemají zatím dobré výsledkové rozpoložení.

První poločas přinesl na těžkém terénu nervózní fotbal od obou stran. Domácí Cehnice si vytvořily několik šancí, které hostující brankář Suchý vychytal. Ani Tatran ale nezaostával, ale i jejich šance končily na brankáři. Poločas skončil tedy bezbrankovou remízou.

Druhý poločas se už na branku dlouho nečekalo a prosadil se Tatran. Ve 47. minutě vstřelil branku Adam Kasík. Prachatice začaly domácí přehrávat a o dvacet minut později se v 67. minutě prosadil znovu Kasík. Hosté kontrolovali hru a domácí se snažili za každou cenu snížit na rozdíl jedné branky. Snížení nakonec přišlo až v 83. minutě zásluhou Čecha. Domácí hru otevřeli a chtěli brát ze zápasu body. Vše ale uzavřela nejnovější posila Tatranu z Dubu David Nosek, který se prosadil v 87. minutě. Tatran zvítězil v důležitém utkání 3-1.