2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Sedlice po vyrovnaném boji podlehli doma Vacovu!

49. Š. Brynda , 63. V. Klíma (p.) - 45. J. Sova , 53. F. Roučka , 74. F. Zitta
23

Sedlice v sobotu chtěli navázat na výhru v prvním kole proti Dražejovu. Vacov ale nepřijel do Sedlic zápas odevzdat a očekával se tak velmi vyrovnaný duel. To se nakonec potvrdilo a zápasu by spíš slušela remíza, protože oba týmy hrály výborně. Šťastnější je ale nakonec Vacov díky brance Zitta ze 74. minuty, na kterou už domácí nenašli odpověď.

Sedlice stejně jako minulý týden nemohli najít v prvním poločase recept na obranu hostů. Toho na konci poločasu dokázali využít hosté z Vacova. Ve 45. minutě se prosadila posila letní posila Vacova Jakub Sova a hosté zasadili tvrdou ránu domácím do kabin.

Domácí inkasovaná branka na konci poločasu nabudila a hosty na začátku druhého poločasu zatlačili. Ve 49. minutě se Sedlice dočkali vyrovnání, když brankáře Forejtara překonal Brynda. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel a hosté si vzali zpět vedení už v 53. minutě. Prosadil se František Roučka. Domácí ale podruhé dokázali vyrovnat o deset minut později díky pokutovému kopu, který proměnil Klíma. Domácí ale do třetice inkasovali a hosty pustili do vedení 3-2, které už hosté do konce zápasu udrželi. Vacov si tak připsal první tři body díky brance Zitta a odváží si ze Sedlic cenné vítězství  3-2.