30.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

--

--

16

Bělá již několik kol zpětně hlásila, že do další sezóny nenastoupí v 1.A třídě. Jenže Luby, hrající o vyhnutí se baráži, nevěděly do poslední chvíle jak na tom jsou s ohledem na nejasný vývoj ve vyšších soutěžích. Proto zisk 3 bodů byl pro domácí velice důležitý. Důslednou a koncentrovanou hrou nakonec utkání díky brankám Pivoňky a Petrželky zvládli a sezónu končí na 11. pozici.

TJ Start Bělá nad Radbuzou
Marin Marinov, trenér: K poslednímu utkání do Lub jsme jeli v dost oslabené sestavě, neboť nám kvůli zranění chyběl Šinál, Tomášek, který mohl nastoupit jen na posledních pár minut a z rodinných důvodů náš kapitán Frank. Utkání, které mělo úroveň možná II. třídy okresního přeboru, rozhodla větší chtivost domácích fotbalistů, kteří po většinu zápasu byli lepším týmem na hřišti. V posledních 15 minutách jsme za stavu 3:1 zmáčkli domácí na jejich polovinu a vytvořili si tolik šancí, že jsme zápas mohli klidně i otočit, ale selhávali jsme v koncovce. Nejdůležitější bylo, že se již nikdo další nezranil a že kluci budou moci začít za měsíc letní přípravu bez problémů.