14.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

--

Vyrovnaný souboj pod Svatoborem rozhodovaly až penalty

16

Slavoj Mýto jel do Hrádku bez posil z prvního týmu, jelikož to hrálo důležitý divizní zápas. A zkušenost některých hráčů na hřišti pak zjevně chyběla. O výsledku nakonec rozhodovaly penalty.

Do vedení šli domácí

Jako první se do vedení dostali domácí, jejichž rychlou akci proměnil v 11. minutě Antonín Štěpán. Další šance ale domácí nevyužili a spíše se bránili křídelním útokům Mýta. Hostům se podařilo trefit pouze brankovou knstrukci a jelikož se do poločasu skóre nezměnilo, odcházeli do kabin spokojenější domácí fotbalisté.

Početné střídání zabralo

Do druhého poločasu naskočila na straně Mýta trojice nových hráčů a v rozestavění zbylých byly vidět některé další změny. Než si to sedlo, dostali se dvakrát domácí do velkých gólovék, které však nedokázali proměnit a dali tak šanci hostům na korekci skóre. Ta proběhla v 69. minutě z kopačky Martina Švejdy, který svou střelou poslal zápas do penaltového rozstřelu.

Na penalty 2:3

Hosté si po penaltách odvezli druhý bod, jelikož hostující brankář se jednou vytáhl a dvakrát za ním zazvonila tyč. Hostům stačily 3 úspěšné pokusy.

TJ Svatobor Hrádek
Karel Mareš, trenér: Vypracovali jsme si myslím během zápasu více brankových příležitostí, ale to co neproměníme je strašné. Na míči bylo Mýto lepší, ale nebyli tak nebezpeční. My jsme dobře bránili a chodili do brejků. Ve druhé půli je podržel brankář a z rychlého brejku jsme dostali vyrovnávací branku. Od té doby byli hosté lepší, mohli dát další gól, ale naštěstí se to nestalo. V penaltách byl opět výborný hostující brankář.

TJ Slavoj Mýto B
Milan Huml, trenér: V Hrádku nám to úplně nešlo. I když jsme herně myslím byli lepším týmem, nedokázali jsme si vytvořit nebezpečnou šanci ve vápně. Proto jsem se o přestávce rozhodl k rapidní změně hráčů na hřišti a hned třikrát jsem střídal a ještě nějaké kluky v sestavě posunul na pro ně nezvyklá místa. Určitě jsem v Hrádku prohrát nechtěl a hráčům jsem to dal jasně najevo. Všechno se povedlo, nastřelili jsme tyč, srovnali jsme a škoda že jsem tedy nevyhráli. Nicméně v penaltách nás brankář podržel a vybojoval druhý bod. Ale jinak to asi plichtový zápas byl. Ve druhé půli měli domácí také dvě nebezpečné šance, které neproměnili. Mohli jsme 2:0 prohrát i nakonec vyhrát. Dělba bodů tedy spravedlivá.

V. Ryba [-] - R. Holeček [-] , P. Illek [-] (85. J. Moravec [-] ) , Š. Fremund [-] , R. Kočí [-] , J. Sekyra [-] , V. Holeček [-] , A. Štěpán [-] , L. Šoural [-] , Š. Gajdečka [-] , F. Mareš [-]

M. Matouš [-] - P. Grambal [-] , M. Lupáč [-] , P. Ulrich [-] (46. M. Švejda [-] ) , M. Melka [-] , M. Veverka [-] (46. J. Mašek [-] ) - T. Vonášek [-] , P. Bejček [-] , J. Melka [-] - M. Pfeifer [-] (46. P. Zbuzek [-] ) , T. Hatina [-]

ŽK: 90. R. Holeček - 54. M. Lupáč .
Hráči zápasu: Š. Gajdečka - M. Matouš .
Počet diváků: 78. Rozhodčí: STROLENÝ Petr - SLABÝ Otto, KRAUS Jan.