12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

Rokycany zvládly těžký souboj s Kralovicemi a drží se ve středu tabulky

13. K. Bouše , 17. J. Drábek , 78. T. Pliml - 90. M. Bulín
19

Kralovice minulé kolo dokázaly vyzrát jedinou vítěznou brankou na Tachov, a překvapivě tak získaly důležité body. Nicméně v Rokycanech se do hry nedokázaly dlouho dostat a po dvou brankách z první půle měly před sebou těžkou stíhací jízdu, kterou nakonec nezvládly.

Brzké dvoubrankové vedení

Rokycany se do svého soupeře zakously a od prvních minut určovaly ráz hry. Netrvalo dlouho a Bodurka lovil míč ze své sítě... Dokonce dvakrát. Ve 13. minutě si na rohový kop naskočil Karel Bouše a o 4 minuty později se do míče opřel Jiří Drábek, který vymetl šibenici. Ve zbytku poločasu si domácí ještě nějaké šance vytvořili, ale už žádnou neproměnili.

Kralovice se nechytly, pak inkasovaly potřetí

Ve druhé půli se naopak ukázali hosté, kteří chtěli sklapnout Csaplárovu past. Ovšem jejich koncovka i přes mohutný tlak postrádala přesnost. Dobrých dvacet minut rokycanští nevěděli, jak hru opět překlopit na svou stranu, až se v 78. minutě prosadil po rohovém kopu kapitán Tomáš Pliml a bylo hotovo. Ve zbytku zápasu si chtěli domácí udržet míč na kopačkách, ale zkratem v poslední minutě nabídli Martinu Bulínovi šanci, kterou proměnil a snížil na konečných 3:1.

FC Rokycany B
Zbyněk Drozda, trenér: První poločas jsme byli herně lepší, dobře jsme kombinovali přes střed hřiště do křídelních prostor, což nás sice k brance nedovedlo, ale po standardce jsme se už prosadili. Druhou branku přidal krásnou střelou Drábek do šibenice. První poločas jsme tak zvládli herně i výsledkově. Kralovice po pauze byly 20 minut lepším týmem, vytvořily si silný a dlouhodobý tlak, gól se jim ale nepodařilo vsítit. Postupně jsme zase překlápěli aktivitu na naší stranu a Pliml po rohu vsítil třetí rozhodující branku. Mrzí mi, že jsme v závěru nepohlídali rychlý protiútok soupeře a nechali si vstřelit branku. Dokázali jsme konečně vstřelit i dva góly z rohů, což hodnotím pozitivně, jelikož se nám standardky dlouho nedařilo proměňovat.

D. Kubíček [-] - K. Bouše [-] , J. Lev [-] (63. J. Bouda [-] ) , P. Spěváček [-] , J. Drábek [-] , F. Stejskal [-] , R. Pražský [-] , M. Kužma [-] , O. Varga [-] , T. Pliml [-] , O. Lang [-]

TJ Sokol Kralovice
J. Bodurka [-] - P. Koča [-] (59. O. Hurt [-] ) , P. Gažák [-] , M. Kulhánek [-] , M. Pánek [-] (59. O. Berbr [-] ) , M. Řenč [-] , M. Bulín [-] , J. Lavička [-] (84. P. Vrána [-] ) , L. Sládek [-] , M. Kůsa [-] , J. Vlk [-] (84. P. Hájek [-] )

ŽK: 53. P. Spěváček , 81. O. Lang - 55. J. Vlk .
Hráči zápasu: P. Spěváček , T. Pliml .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Petrželková Kateřina - STROLENÝ Petr, SCHVEINERT Radek.