7.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

9. F. Zitta , 10. F. Zitta , 22. J. Ketzer , 29. M. Mls , 55. A. Bujok , 62. F. Zitta , 72. A. Bujok , 88. J. Ketzer , 90. J. Ketzer
19

Derby mezi Vacovem a Sokolem Stachy nepřineslo žádný těsný souboj. Domácí tým od začátku jasně ukazoval, kdo si připíše tři body do tabulky a otázkou byla jen výše skóre. To se nakonec zastavilo na poměru 9:0. Vacov se tak posunul do čela neúplné tabulky.

Domácí hráči dali v prvním poločase čtyři branky

Stachy jsou na posledním místě tabulky a na půdě Vacova byly outsiderem. Domácí ale přesto soupeře nepodcenili a hned od začátku hráli velmi aktivně. Hned v 9. minutě nacentroval po zemi míč ze strany Makas a utočník Filip Zitta skóroval na zadní tyči do prázdné branky svůj první gól v zápase - 1:0.

V 10. minutě tato akce proběhla naprosto totožně ještě jednou a Filip Zitta po Makasově přihrávce zvyšoval již na 2:0 pro domácí tým.

Ve 22. minutě samostatný únik ze strany zakončil brankou vacovský Jaroslav Ketzer a utkání bylo téměr rozhodnuto - 3:0.

Do poločasu přidalo domácí mužstvo ještě jednu branku, když se po dorážce radoval Martin Mls - 4:0.

Ve druhé půli přidali domácí dalších 5 gólů

Ve druhém poločase se utkání mohlo jen dohrávat, ale domácí se rozhodli nepolevit a přidávali další góly. Branky přidali v 55. minutě Antonín Bujok a v 62. Filip Zitta, který tak zkompletoval svůj hattrick. Oba dva vacovští fotbalisté vstřelili své branky tak, že si poradili na výbornou v souboji jeden na jednoho s brankářem hostů - 6:0.

V 72. minutě po trestném kopu Valty vyrazil hostující brankář Šebánek míč pouze před sebe a díky pohotové dorážce přidal svou druhou branku v utkání Antonín Bujok - 7:0.

V 88. a 90. minutě přidal ještě dva góly domácí krajní záložník Jaroslav Ketzer a završil tak svůj první hattrick v sezóně. Utkání nakonec skončilo výsledkem 9:0.

Vacov se posunul do čela neúplnné tabulky, Stachy zůstávají naopak na poslední příčce.

Report sepsal: Marek Valta, redakčně upraveno

SK Vacov
Marek Valta: "Upřímně jsem čekal, že nás Stachy potrápí víc. Derby proti nim bývala vždycky těžká a hodně vyhrocená. V tomto zápase jsme však jasně dominovali a zaslouženě vyhráli 9:0. Je skvělé, že nás tento výsledek posunul na průběžné první místo v tabulce. Teď už se připravujeme na sobotní těžký zápas proti Lhenicím."