1.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Křimice vstaly z mrtvých a vybojovaly dva body!

0

Už už to vyvadalo, že desátý tým soutěže z loňské sezóny začne nový ročník proti nováčkovi ligy z Horaďovic tak, jak ten předchozí ukončil - tedy domácí porážkou. Ještě ve čtyřiaosmdesáté minutě totiž Sokol prohrával o dvě branky. Ovšem nakonec dokázal utkání dovést k penaltám, ve kterých si připsal i bonusový druhý bod.

Samotné utkání začalo za parného podvečeru náporem Křimic. Ten byl však spíše uzemní, vážnější šanci si domácí ne a ne vypracovat. Hosté naopak spoléhali na rychlé protiútoky a soustředili se na pečlivou defenzivu. Vše se změnilo až v závěru prvního poločasu. Nejprve ze sedaček zvedlo diváky několik dobrých příležitostí Sokola, ovšem ty zůstaly neproměněny. A jak to tak bývá, platilo následně otřepané „nedáš-dostaneš.“ Hosté předvedli rychlý výpad, po kterém letěl dlouhý balón na hranici vápna, odtud křížně přes pokutové území na osamoceného Jiřího Janouškovce, který tváří v tvář Mudrovi nezaváhal. Těsným výsledkem i úvodních pětačtyřicet minut skončilo a fanoušci tak mohli pouze spekulovat, jakou zápletku ještě uvidí.

Druhá půle začala pěkně zostra, několik slibných šancí si vypracovali jak domácí, tak i na druhé straně hosté. Branka však paradoxně padla poté, co se hra trochu uklidnila. Jiří Janouškovec stál na konci signálu Horažďovic, který jeho tým předvedl při standardní situaci. V čtyřiaosmdesáté minutě, kdy již mnozí fanoušci pomalu začali ze stadionu odcházet, načali domácí neskutečný obrat. Křimice předvedly pěknou akci, na jejímž konci stál Jan Vonášek, který vykřesal pro svůj tým naději. Za další čtyři minuty se do pokutového území probíjel Adam, hosté jej zastavili pouze za cenu faulu a sudí Kohout neváhal ukázat v závěru zápasu na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se jal Josef Volena a tíhu odpovědnosti unesl. Srovnal stav duelu a poslal jej k pokutovým kopům.

Ty se staly po vyrovnaném utkání poměrně jednoznačnou záležitostí. Hosté totiž síť za zády Mudry rozvlnili pouze jednou a protože Křimice byly stoprocentní, mohly se po vítězství 4:1 a 3:2 celkově radovat nejen z výhry, ale hlavně neskutečného obratu v závěru zápasu. Nováček soutěže z Horažďovic předvedl velmi sympatický výkon, který mu jistě v následujících kolech při jeho zopakování další body určitě zajistí.

FC Křimice
Petr Housar (TJ Sokol Křimice): „Začali jsme náporem, ale chyběla nám vypracovaná branková příležitost. To se změnilo až v závěru prvního a v úvodu druhého poločasu. Nedařilo se nám však dlouho skórovat, což jsme v závěru zlomili a nakonec jsme uspěli i v penaltovém rozstřelu. Body jsou tedy hodně vybojované a cenné.“

FK Horažďovice
Miloš Boř (FK Horažďovice): „Měli jsme šance se dostat do vedení alespoň 3:0, ovšem přestali jsme hrát. Asi jsme si mysleli, že to máme v kapse. Na druhou stranu musím kluky i pochválit. Bojovali, nezabalili to a dřeli až do konce, přestože síly docházely. Je to škoda, ale nyní se již musíme soustředit na to, abychom bod potvrdily doma.“