16.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Sušice překvapila rokycanskou rezervu a vysoko vyhrála

19. M. Budil , 21. O. Míčka , 45. T. Klíma , 89. M. Kramár - 20. K. Bouše
14

Po zimní pauze se na sušickém hřišti střetli domácí s rezervou Rokycan. Více se, vzhledem k tabulkovému postavení, věřilo hostům, ale všechno bylo úplně jinak...

Sušice nastoupila hned se třemi hráči dorostenecké kategorie

Zápas byl od prvních minut plný bojovnosti. Domácí nechtěli dát soupeři nic zadarmo a plně se ukazovala jejich kondiční připravenost po zimní pauze. Velmi pěkným dojmem se po celý zápas prezentovala trojice mladíků Kramár - Krůs - Míčka, kteří svým aktivním pohybem tak doplňovali své starší spoluhráče. V 19. minutě otevřel skóre domácí útočník Budil, když uklízel do odkryté brány akci, vytvořenou mladíky Kramárem a Míčkou. Z vedení se šak dlouho neradovali, jelikož za hosty se ihned po rozehrávce prosadil Bouše. Stejný scénář měl na kopačkách i patnáctiletý Míčka, který po individuální akci překonal o jednou tolik staršího brankáře Rokycan, Wohlmutha. Běkem tří minut tak padly pěkné branky a domácí vedli 2:1. V závěru poločasu se ještě, díky svému důrazu ve vápně soupeře, prosadil sušický kapitán T. Klíma a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Rokycanům se nedařilo a Kramár v závěru pojistil výhru

V druhém poločase byli hosté nuceni zařadit vyšší stupeň, ale sušickou obranou se ne a ne prosadit. Na domácích bylo vidět odhodlání udržet stav až do konce a případně z vytvořených akcí navýšit vedení. Ve druhém poločase se párkrát zažlutilo, ale jinak se stav utkání neměnil. Až v závěru zápasu se do šance dostal Kramár a svou šancí skórovat nepohrdnul. Vysloužil si potlesk necelé sedmdesátky domácích fanoušků. Aby si potlesk užil o to víc, trenér jej hned na to vystřídal - tento zápas se mu vážně vyvedl. Hosté už v posledních sekundách stav utkání nezměnili a výsledek tak zněl jasně - 4:1 pro Sušici.

TJ Sušice
Martin Kalný, člen týmu domácích: Cely tým dnes táhl za jeden provaz a každý nese velký podíl tohoto úspěchu. Hráči do posledních sekund padali jak se říká “na hubu”, což byl přesně ten správný přístup k záchraně v jarní části sezóny! Děkujeme divákům za návštěvu a super kulisu!