15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

--

Žichovice opět vyhrály a přezimují na první příčce

19

Další místní derby se hrálo v Žichovicích, kam přijel bojovat o body Svatobor Hrádek. Za Žichovice podruhé v sezóně nastoupila i exligová akvizice, Pavel Horváth, který domácím pomohl k zisku třech bodů. Kromě dvou brzkých branek byla viděna i červená karta.

Rychlé branky domácích a červená pro Kočího

Aby padl vítězný gól zápasu už v 5. minutě, to se vidí málokdy. V Žichovicích se nejprve v 1. minutě prosadil domácí stoper David Žáček, kterého v 5. minutě následoval Karel Krejčí. Mnoho přítomných napadaly myšlenky na velký debakl. Naštěstí pro hosty se tak nedělo a ti se postupně z úvodního šoku vzpamatovávali. Fotbal byl následně, jak se říká "nahoru dolu" a diváci museli být spokojeni. V derby provázely velké emoce a bojovnost na obou frontách. Padlo i několik žlutých karet a konkrétně po nedovolené hře domácího Štěpána Říhy využili svou standardní situaci hosté - skóroval Tomáš Matějka a hosty to nakoplo. Do poločasu se však neprosadili a navíc přišli o jednoho hráče. Za hrubost byl ze hřiště vykázán ve 40. minutě Radek Kočí a hrádečtí tak dohrávali v deseti.

Žichovice si zápas pohlídali

Početní výhody domácí využívali zejména rozvážnou rozehrávkou. Nikam se moc nehrnuli a soupeře do moc šancí nepustili. Na straně hostů se několikrát perfektně vyznamenal brankář Ryba, který stále jistil rozdíl pouhé jedné branky na případné srovnání. To se však neudálo a v 78. minutě se prosadil kapitán domácích, Ion Butnaru, který následně přenechal místo na hřišti náhradníkovi. Minutu před základní hrací dobou byl střídán také Pavel Horváth, kterému tleskala početná divácká kulisa, čítající zhruba 350 lidí. Při svém prvním zápase za Žichovice s Kaznějovem, když takto v závěru střídal, obdrželi domácí během posledních dvou minut dvě branky. Toto se ale tentokrát neudálo a domácí tak zakončili podzimní část sezóny výhrou 3:1.

TJ Žichovice
Michal Čadek, trenér domácích: Jako každé derby i toto bylo vyhrocené. Byly zde karty, emoce a spousta diváků. Rozhodlo prvních 10 minut, po vyloučení Kočího už jsme si náskok pohlídali a přidali třetí branku.

TJ Svatobor Hrádek
Jiří Brabec, trenér hostů: Gratuluji soupeři nejen k vítězství v zápase, ale i k postupu do Krajského přeboru.

J. Landa [-] - D. Staněk [-] , J. Motl [-] , K. Krejčí [-] (90. L. Červený [-] ) , J. Krýsl [-] (69. M. Špírek [-] ) , Š. Říha [-] , P. Horváth [-] (89. V. Hanzlík [-] ) , P. Čadek [-] , I. Butnaru [-] (83. P. Rojík [-] ) , L. Černý [-] , D. Žáček [-]

V. Ryba [-] - Š. Gajdečka [-] , P. Nový [-] , J. Pojar [-] - A. Štěpán [-] , T. Matějka [-] , J. Brabec [-] , J. Skuhra [-] (74. L. Šoural [-] ) , L. Kutil [-] - R. Kočí [-] , J. Kutil [-] (55. J. Skála [-] ) -

ŽK: 26. Š. Říha , 38. I. Butnaru - 16. L. Kutil , 60. J. Skála , 80. J. Skuhra . ČK: J. Brabec , 40. R. Kočí .
Hráči zápasu: D. Žáček , K. Krejčí - T. Matějka .
Počet diváků: 350. Rozhodčí: Homr Michal - ŠIŠKA Pavel, VELÍŠEK Jiří.