13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

--

Souboj o velmi důležité body vyhrály Kralovice

20

Souboj třetího a čtvrtého týmu od konce tabulky byl k vidění na hřišti FK Svéradice. Domácí tam přivítali hosty ze severu plzeňska, kteří se mohli chlubit jedinečnou bilancí - 9 z 10 svých bodů uhráli na venkovních hřištích. Vzhledem k tomu, že Svéradice ze svých 12 bodů doma získaly bodů 11, očekávalo se velmi vyrovnané utkání.

Kralovice se rychle ujímají vedení

Na fotbalovém hřišti ve Séradicích začalo utkání, pod taktovkou rozhodčího Šlajse, v celkem vysokém tempu. Zejména hosté zpočátku hrozili centrovanými míči za obranu. Do jednoho z nich se v 10. minutě hlavou opřel Lavička a poslal hosty do vedení, které vydrželo až do druhého poločasu. V průběhu prvního dějství se aktivita postupně přesunula na kopačky domácích, ale ti dopláceli na svou špatnou produktivitu. Své příležitosti neproměnili ani Kába, ani Beránek, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Ta produktivita...

Domácí si zřejmě v kabině vysvětlili, jak efektivněji docílit branky. To se jim vydařilo hned z první vážnější šance, do které se dostal Roman Kába a srovnal stav na 1:1. Tímto gólem, jako by se vše, co si domácí v kabině řekli, rozplynulo a opět pokračovala spalovačka vyložených šancí. Pořádnou lekci z produktivity ukázal domácím hráčům v 60. minutě Petr Gažák, sedmnáctiletý hráč Kralovic, který o šest minut dříve vystřídal Kulhánka a poslal hosty, svou první střelou v zápase, opět do jednobrankového vedení. Koncert neproměněných šancí pokračoval až do závěrečného hvizdu, ale tentokrát se k domácím v neproměňování šancí, přidali i několika pokusy hosté.

Zápas tedy skončil vítězně pro hosty, kteří se bodově posunuli právě před Svéradice.

FK Svéradice
Marcel Voříšek, trenér domácích: Trpěli jsme v naší koncovce. Máme velmi malou produktivitu a to nás stojí cenné body. Po vyrovnání jsme měli více ze hry, ale opět jsme dostali lekci z produktivity, na kterou už jsme nedokázali odpovědět.

M. Soukup [-] - R. Kába [-] , L. Pícka [-] , V. Beránek [-] , S. Makovec [-] , E. Bouše [-] , M. Hájek [-] , M. Heimlich [-] , M. Chaloupka [-] , V. Brůha [-] , D. Klas [-]