11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Žichovice ztratily v Sušici dva body

82. M. Budil - 40. I. Butnaru (p.)
19

Silné Žichovice dorazily do pár kilometrů vzdálené Sušice na místní fotbalové derby. Tomu přihlížely více než dvě stovky diváků a byly přítomný vyrovnanému utkání s penaltovým vyústěním.

První poločas rozhodla penalta

Téměř všichni přítomní před úvodním hvizdem očekávali, že Žichovice budou svou dosavadní dominancí z minulých zápasů pokračovat i v Sušici. Ješně tomu tak nebylo. Střední záložníci JechŘíhou od prvních minut marně hledali, skulinky do Sušické obrany a jelikož jim spoluhráči moc nepomohli, na dostřel brány se dostávali vesměs jen z okolí velkého vápna. Sušická obrana fungovala koncentrovaně a i když v ní přibylo několik změn, hosté se za ní dostávali obtížně. Bohužel pro domácí museli jedinkrát zatáhnout za záchrannou brzdu a byl z toho pokutový kop, který ve 40. minutě proměnil kapitán hostů, Ion Butnaru. Jelikož domácí pouze dvakrát z dálky vystřelili na bránu Kozlíka, ale nijak přesně, skóre bylo po poločase 0:1.

Deset minut před koncem přišlo srovnání

Druhý poločas poznamenala řada nepřesností v rozehrávkách ale i svědomitá hra obou obran. Na straně domácích se nejvíce ukazovala dvojice Budil a kapitán Klíma, kteří byli u tvorby všeho útočného, čím se sušičtí prezentovali. A nakonec jim jejich zodpovědná hra přinesla kýžené ovoce. V 82. minutě se prosadil zmiňovaný Budil a poslal utkání do penalt. Před koncem zápasu se ještě po střetu se Skrbkem zranil hostující Jech a ten musel vystřídat.

Míček chytil tři penalty!

Penaltový rozstřel dopadl lépe pro domácí, které výborně podržel brankář Míček. Ten totiž chytil tři penalty a zajistil Sušici druhý bod.

Vzhledem k tomu, že i ostatní zápasy prvních pěti týmů v soutěži, skončily remízově a hosté si druhý bod neodvezli, pořadí týmů v tabulce se nezměnilo. Petřín pouze o bod poodskočil Radnicím a Žichovicím, kteří spolu hrají další kolo a na dva body se přiblížil prvním Rokycanům.

TJ Sušice
Milan Primas, člen týmu domácích: Hráčům patří poděkování za tuhý boj do poslední minuty a gratulace k dvou důležitým bodům s tak ambiciózním mužstvem jakou jsou Žichovice. Na dálku přejeme brzké uzdravení Václavovi Jechovi, který po střetu s našim stoperem zápas nedohrál.

TJ Žichovice
Michal Čadek, trenér hostů: Gratuluji k bodům hráčům ze Sušice. Omlouvám se našim fanouškům a stydím se za náš špatný výkon. Doufám, že takovou "podívanou" už nikdo nezažije.