--

Přerov zápas zvládl a i opavské rezervě teď hrozí sestup

8. M. Koller , 40. D. Chuda , 44. M. Koller , 52. M. Koller
0

Pokud ještě chtěli domácí fotbalisté pomýšlet na udržení, tak nezbytně potřebovali zvítězit. Ani opavské béčko se ovšem nechtělo loučit se sezonou porážkou. Rezerva Slezského FC pokazila závěr první půle, takže se nad ní nečekaně vynořila vidina sestupu.

Hráči ze stadionu v Městských sadech přitom dlouho na trávníku kralovali. Soupeři téměř nepůjčovali balon, ale z pěkných kombinačních akcí se zrodilo jen minimum šancí. Kromě Strnada se vlastně hosté za celý zápas nedostali na dostřel přerovské svatyně. Právě mladý opavský útočník opakovaně prozkoušel pozornost gólmana Čecha, jenže ten zůstával pozorný. V defenzivě Slezanů se naopak stále častěji objevovala volná okénka. Svěřenci trenéra Hrabiny nezapomenou hlavně na posledních pět minut prvního poločasu, kdy nedokázali čelit nebezpečným brejkům soupeře a do kabin tak odcházeli s dvoubrankovým mankem – 2:0.

Naděje hostů se definitivně zhroutily v 52. minutě, neboť agilní Koller zvýšil náskok Přerova na 3:0. Stejný plejer pak navíc zkompletoval čistý hattrick – 4:0. Po vysoké porážce dělí Opavu od sestupové příčky pouhé tři body, přičemž nejvíce ohrožený Frýdlant nad Ostravicí disponuje lepším vzájemným utkáním.

„Úvodních dvacet minut jsme na hřišti dominovali. Pak jsme ovšem inkasovali ze dvou brejkových situací, což nás dost srazilo. Po přestávce jsme ještě chtěli s výsledkem něco udělat, ale opět jsme dostali hloupé góly. Obranná čtveřice nepracovala dobře. Situace je vážná, protože záchranu nemáme ve vlastních rukou. Tohle je na odvolání trenéra,“ sypal si popel na hlavu opavský stratég Lubomír Hrabina.

Autor: Jan Obludník